Amazon musí spravit Alexu. Děsí uživatele náhlými výbuchy smíchu

9. 3. 2018 | Petr Michl
Chystáte se jít spát a najednou se ozve z reproduktoru hlasitý a zlověstný smích vaší hlasové asistentky. To není sci-fi s hororovými prvky, ale zážitky některých uživatelů chytrého reproduktoru Echo.

Takto si asi uživatelé digitálních domácích asistentů od Amazonu  „smart home" nepředstavovali. Hlas asistentky Alexa ukrytý v chytrých reproduktorech Echo děsí uživatele. V posledních týdnech si řada z nich stěžovala na to, že Alexa z ničeho nic spustí proud nekontrolovatelného robotického smíchu.

Uživatelé produktů náležících mezi výkvět umělé inteligence od Amazonu si prostě žili všední každodenností ve své domácnosti a najednou se z reproduktoru Echo ozval smích.  Byla jsem s mámou v kuchyni, ani jedna jsme nemluvily a najednou se jen tak rozsvítila Alexa a začala se bez důvodu smát," postěžovala si na Twitteru Taylor Wadeová.

Video níže pak zachycuje zkušenost muže, jehož Alexa se začala náhodně smát, když byl v kuchyni.

Uznejte, že nic takového na sebedůvěře nepřidá. A kdyby podobný trend smart home pokračoval dál, za chvíli se vám sarkasticky zasměje při přílišném přiblížení třeba sporák nebo chytrý kuchyňský robot. Ten, co ve verzi 2018 uměl pouze šlehat.

Další uživatel uslyšel smích, když se zrovna chystal usnout. Popsal ho přitom jako velmi hlasitý a zlověstný.

Amazon zareagoval na dotaz The Verge s tím, že si je problému vědom a řeší ho. Prý znemožní spuštění smíchu po frázi: Alexa, laugh.” Fungujícím podnětem by měla být otázka: Alexa, can you laugh?” Nově by se z chytrých reproduktorů neměl linout smích samostatně, měla by mu předcházet věta: Sure, I can laugh." Nevíme, jestli to jeho uživatele uklidní, když prý smích zazníval i bez vnějších podnětů.

Elon Musk se před několika měsíci nechal slyšet, že umělá inteligence může jednoho dne znamenat zkázu naší civilizace. Možná si to jen začíná Alexa uvědomovat...

Štítky dokumentu: Krizová komunikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: