Amazon připravuje akvizici Goodreads

29. 3. 2013 | BD
Král obsahu bude zase o něco bohatší. Amazon dojednává koupi nejpopulárnější pomůcky knihomola digitálního věku, Goodreads.

Král obsahu bude zase o něco bohatší. I tak by se dal komentovat fakt, že Amazon plánuje koupi nejpopulárnější pomůcky knihomola digitálního věku, Goodreads. Goodreads je online služba, která vznikla v roce 2005. Uživatelům nabízí vytváření digitálních přehledů své knihovny, možnost knihy hodnotit, psát na ně recenze a různě je katalogizovat. Především je to ale sociální síť, kde se setkávají fanoušci různých žánrů a autorů, sdílí své dojmy, aktuální čtenářské zážitky i tužby. V současnosti má Goodreads 16 milionů členů a přes 30 tisíc čtenářských klubů.

 

 

Skupina lidí oddaných četbě je pro Amazon, který hraje v podnikání s knihami dominantní roli, velice lákavá. CEO Goodreads, Otis Chandler, komentoval chystanou akvizici: „Lidé se rádi baví o myšlenkách a sdílejí vášeň pro příběhy, které čtou. Fakt, že se Amazon a Kindle stanou našimi partnery, mě neuvěřitelně těší. Umožní nám rychleji rozšířit zážitek z Goodreads k milionům uživatelů po celém světě. Těšíme se na inspirativní literární diskuze i příležitost pomoci více čtenářům při nalézání skvělých knih v papírové i digitální podobě.“

Otázkou je samozřejmě, jak vezme „pohlcení goliášem“ stávající komunita, ale pravděpodobně nelze než souhlasit s Otisem Chandlerem. Goodreads jsou s podporou Amazonu odsouzeni k úspěchu a dalšímu rychlému růstu uživatelské základny. Podmínky akvizice nebyly zveřejněny, zcela dotažena do konce by měla být ke konci druhého kvartálu tohoto roku.

Zdroje: www.amazon.com, www.goodreads.com

Štítky dokumentu: Content Marketing E-Commerce

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: