Americké školy mají zájem o tablety, iPady testují již desítky z nich

5. 1. 2011 | RaTP
iPad jako učební pomůcka - o tom se stále častěji hovoří na školách v USA. Zařízení na vlastní náklady kupuje a testuje stále více škol. A ohlasy jsou zatím pozitivní. "Jeden iPad nám nahradí několik učebnic nebo drahých skript," uvádí Larry Reiff ze školy v Roslynu. "Z tohoto pohledu není jeho pořizovací cena nikterak vysoká."

Tablet iPad, zdroj: www.apple.com

iPad jako učební pomůcka - o tom se stále častěji hovoří na školách v USA. Zařízení na vlastní náklady kupuje a testuje stále více škol. A ohlasy jsou zatím pozitivní.

"Jeden iPad nám nahradí několik učebnic nebo drahých skript," uvádí Larry Reiff ze školy v Roslynu. "Z tohoto pohledu není jeho pořizovací cena nikterak vysoká. Navíc nám dovoluje rozšířit školu i mimo naše čtyři zdi."  Roslinská škola, stejně jako desítky dalších v USA, nakoupila pro výuku čtyřicet sedm iPadů, aby otestovala jejich možnosti při výuce. Zařízení dostali jak studenti, tak kantoři. Podle informací New York Times si ho zatím obě strany pochvalují. Škola tak uvažuje o rozšíření programu na všech 1100 žáků a zaměstnanců.

Podle některých prohlášení způsobí tablety podobné zkvalitnění výuky, jako to v minulosti udělaly například videoprojektory. Využití by měly najít nejen na středních a vysokých školách, ale také v primárním i preprimárním školství.
Někteří odborníci se domnívají, že zájem škol dá vzniknout novému segmentu "školních" tabletů a aplikací pro ně, který bude velkou příležitostí jak pro výrobce, tak programátory.

Štítky dokumentu: Mobilní zařízení

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: