Americké televize musí ztlumit reklamu

14. 12. 2011 | BoB
Agentura Reuters informovala o tom, že americké televizní stanice budou muset příští rok snížit hlasitost reklam. Diváci si na ně dlouhodobě stěžovali.

Televizní stanice ve Spojených státech budou muset v příštím roce ztišit reklamy. Neměly by být hlasitější než program, který byl před tím vysílán. Menší televize to udělají až po konkrétních stížnostech diváků. O změně v americkém vysílání informovala zpravodajská agentura Reuters.

Problémem se zabývali ve Spojených státech už delší dobu. Zákonná úprava související se změnou nazvaná Calm Act začala platit už v loňském roce. Federální komise pro spoje pak po dalším zkoumání a projednávání rozhodla, že velcí pozemní, satelitní a kabeloví operátoři musí nejpozději do 16. prosince 2012 ztlumit všechny reklamy.

Američtí diváci si na nepříjemnou hlasitost reklam stěžovali prý dlouhá léta. Televizní stanice se ale bránily tím, že je hlasitost daná mnoha faktory, které nemohou přímo ovlivnit.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.