Americký soud: RapidShare nemůže za porušování autorských práv

25. 5. 2010 | KAM
Oblastní soud v Kalifornii vynesl rozsudek, který společnost RapidShare pravděpodobně na nějaký čas zbavil nočních můr. Poprvé byl totiž vynesen precedentní rozsudek, který praví, že RapidShare jakožo služba nemá podíl na porušování autorských práv, kterých se dopouští jeho uživatelé.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.rapidshare.com

Oblastní soud v Kalifornii vynesl rozsudek, který společnost RapidShare pravděpodobně na nějaký čas zbavil nočních můr. Poprvé byl totiž vynesen precedentní rozsudek, který praví, že RapidShare jakožo služba nemá podíl na porušování autorských práv, kterých se dopouští jeho uživatelé. Ve sporu proti společnosti tentokrát neuspěla společnost Perfect 10, podnikající v pornoprůmyslu. Rozsudek přitom přichází po několika prohraných sporech, které RapidShare věstily chatrnou budoucnost.
S informací přišel server TorrentFreak.
Podobně se rozhodl také soud v Německu, kde RapidShare zažalovala videopůjčovna Capelight Pictures. I tentokrát soud konstatoval, že za prohřešky uživatelů není možné odsoudit poskytovatele služby, zvláště v případě, že umožňuje nahlášení kradeného obsahu a v pravidlech užívání před porušováním copyrightu důrazně varuje.
“Je to pro nás milník. Jsme rádi, že kalifornský soud nepřihlédl k lichým argumentům společnosti Perfect 10. Jsme rádi, že RapidShare přestává být synonymem pro nelegální sdílení," prohlásil Christian Schmid, zakladatel služby RapidShare.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: