Amnesty vyzývá k psaní dopisů za politické vězně v emočně silném spotu

7. 11. 2022 | redakce
„Nikomu na tobě nezáleží,“ tento pocit se snaží vzbudit ti, co drží za mřížemi politické vězně. Silná kampaň Amnesty International upozorňuje, že politickým vězňům můžete napsat dopis i vy a výše zmíněné změnit. Někdy to skutečně vede i k jejich propuštění.

 

Česká pobočka lidskoprávního hnutí Amnesty International spouští ve spolupráci s VMLY&R novou kampaň ke každoroční akci Maraton psaní dopisů, která pomáhá politickým vězňům a dalším nespravedlivě vězněným. Spot cílí na lidskost a ukazuje, že každý člověk může přispět k záchraně lidského života. Kampaň bude k vidění na TV obrazovkách, v kinech a na sociálních sítích, kde ji také podpoří vybraní influenceři. Vrcholit bude v období mezi 20. listopadem a 18. prosincem.

Maraton psaní dopisů je největší lidskoprávní akcí na světě. Cílem Amnesty je každoročně zapojit širokou veřejnost, aby napsala co nejvíce dopisů na pomoc konkrétním nespravedlivě vězněným, pronásledovaným nebo utlačovaným. Lidé po celém světě každý rok ve stejném období posílají miliony ručně psaných dopisů s výzvami k propuštění konkrétních lidí, kteří se stali oběťmi bezpráví. U více než třetiny případů se podaří prosadit změnu k lepšímu – nejčastěji jde o získání přístupu ke zdravotní péči, povolení rodinných návštěv nebo setkání s právníky. V řadě případů dojde přímo k propuštění vězněných.

Letošní kampaň pro českou pobočku Amnesty International připravovala agentura VMLY&R s cílem nejen o celé akci informovat, ale především motivovat k psaní dopisů co nejvíce lidí. „Lidé si myslí, že tím, že napíší jeden dopis, nic nezmění. Chtěli jsme jim ukázat, že naopak dokáží hrozně moc. Zvolili jsme co nejrealističtější formu, která nám pomáhá předat ty správné emoce. A že díky tomu pomůžou zlepšit podmínky věznění, nebo dokonce dostat na svobodu lidi, kteří by v demokratické zemi nikdy ve vězení nebyli,“ říká Miloš Kočí, kreativní ředitel VMLY&R.

Stěžejním prvkem kampaně je spot v režii Prokopa Motla (Creative Embassy) z drsného prostředí věznice, který se natáčel v areálu bývalých papíren u Vraného nad Vltavou. Divákům přibližuje podmínky, s nimiž se musí nespravedlivě věznění potýkat, a poukazuje na mnohdy jedinou morální vzpruhu, kterou pro ně doručené dopisy představují. Spot bude k vidění na obrazovkách televize, v kinech i na sociálních sítích. Myšlenku, že každý napsaný dopis se v boji proti bezpráví počítá, podpoří také influenceři z řad dlouhodobých podporovatelů organizace.

Na tvorbě kampaně se bez nároků na honorář podílely nebo ji podpoří známé osobnosti v čele s Hynkem Čermákem, Marthou Issovou, Tomášem Klusem, Barborou Jánovou, Petrem Vaňkem, Norou Fridrichovou, Dewii a Michaelou Tomešovou.

Spot je na YouTube kanále Amnesty International a bude následně distribuován skrze další platformy Amnesty i komunikační kanály partnerů. Kampaň bude vrcholit v období od 20. listopadu do 18. prosince, přičemž na 10. prosince připadá Mezinárodní den lidských práv. 

Vizitka kampaně:
Kreativa: VMLY&R
Produkce: Creative Embassy
Režie spotu: Prokop Motl

Idea making a scénář: Jaroslav Kratochvíla
Kreativní koncept: Miloš Kočí
Copywriter: Dušan Koutský
Art: Alena Srostlíková
Account Supervisor: Ondřej Duka
Account Manager: Lenka Oršulová

Štítky dokumentu: Marketing v neziskovém sektoru

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: