Anglická Wikipedie umožňuje tisknout knihy se svým obsahem

7. 5. 2010 | Brož František
Wikipedia začala pro anglicky mluvící uživatele nabízet novou funkci, a to sice tvrobu a objednání vlastní publikace s wikiobsahem. Produkci zajišťuje společnost PediaPress, která s Wikipedií dlouhodobě spolupracuje i na jiných projektech. V nabídce jsou prozatím paperbacky, klasický přebal by se měl objevit záhy.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Wikipedia začala pro anglicky mluvící uživatele nabízet novou funkci, a to sice tvrobu a objednání vlastní publikace s wikiobsahem. Produkci zajišťuje společnost PediaPress, která s Wikipedií dlouhodobě spolupracuje i na jiných projektech. V nabídce jsou prozatím paperbacky, klasický přebal by se měl objevit záhy. Cena není stanovená od kusu, ale podle počtu stránek, které chce uživatel v publikaci mít. Minimální cena paperbacku je na necelých devíti dolarech.

"Když jsem přišel s tímhle nápadem, spolupracovníci mi oznámili, že mne pravděpodobně chytá fantas," řekl Heiko Hess, Managing Director společnosti PediaPress. "Ale já věřil, že mnozí už jsou, stejně jako já, unaveni ze čtení z počítačového monitoru. Věřím, že v dnešní době si lidé svých "offline" chvil cení více a více. S novou funkcí si budete Wikipedii moci užívat kdykoli jste mimo počítač - ve vlaku, v posteli nebo na lavičce na nábřeží."

celý projekt je navíc velmi jednoduše realizovatelný s ohledem na licence, pod kterými je do Wikipedie obsah vkládán. Ty umožňují libovolné kopírování a šíření i takovýmto způsobem.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: