Facebook testuje dislike button. Zatím jen v Messengeru

8. 3. 2017 | Petr Michl
Konečně budete moc prověsit palec dolů. Zatím ale jenom na Messengeru.Reakce jsou s námi na Facebooku už přes rok a uživatelé je vzali za své. Mezi nejpoužívanější patří Love", symbol srdíčka byl dosud použit víc než v polovině případů. Nejdiskutovanějším tématem ohledně reakcí bylo před jejich spuštěním ovšem to, jestli se dočkáme také palce dolů.

Nyní se dislike button objevil, ovšem na Messengeru. Jeho využití zachytil jako první Techcrunch. Sada emoji u těchto reakcí je mírně odlišná. Palce nahoru  a dolů se nacházejí až na samém konci nabídky.

Facebook potvrdil WeRSM, že jsou přiložené printscreeny reálné:

„Vždy testujeme způsoby, jak učinit Messenger více zábavným. Jedná se o malý test umožňující lidem sdílet emoji, které nejlépe vyjadřují jejich pocity o přijaté zprávě."

Jde tedy o jednu z uvažovaných variant. Pokud se však osvědčí, bude na světě první dislike button. Palce dolů si ale i tak budeme moct dávat pouze v Messengeru. Ač se i ten stává prostředím, v němž mluví se zákazníky značky. Stále jde primárně o platformu, kde se komunikuje jeden na jednoho. A v takovém nastavení se přeci jenom dislike snese lépe.

Zdroje: Techcrunch, WeRSM

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: