Anketu Křišťálová Lupa 2013 ovládlo Peklo na talíři z produkce Stream.cz

20. 11. 2013 | rd

Absolutním vítězem 8. ročníku ankety Křišťálová Lupa se stal projekt Peklo na talíři, z produkce internetové televize Stream.cz, který s nejvyšším počtem hlasů získal prvenství i v kategorii Zájmové weby. Stream.cz zároveň zvítězil v kategorii Nástroje a služby. Osobností roku se stal internetový publicista Petr Koubský.

Dnes večer se v Divadle Archa sešli zástupci vítězných projektů, aby si v rámci slavnostního vyhlášení výsledků převzali ceny v anketě Křišťálová Lupa – Cena českého Internetu, pořádané už po osmé serverem Lupa.cz vydavatelství Internet Info.
O pořadí 136 nominovaných projektů v prvních sedmi kategoriích ankety rozhodlo 64 355 hlasujících z řad internetové veřejnosti, v dalších sedmi pak 104 osobností české online scény.

„S nadsázkou lze říci, že se letošní ročník nesl ve znamení jídla. Kromě toho, že jsme divadlo při vyhlášení proměnili v letní francouzskou kavárnu, tak Peklo na talíři vyhrálo dvě kategorie, Potraviny na pranýři obhájily loňské prvenství a DámeJídlo.cz bodovalo jako E-commerce inspirace," komentuje výsledky Ján Simkanič, výkonný ředitel společnosti Internet Info, který slavnostní vyhlášení výsledků ankety v Divadle Archa společně s hercem Tomášem Hanákem moderoval.

Osobností roku se stal učitel, internetový publicista a moderátor Petr Koubský. Svou cenu za první místo v kategorii One (wo)man show si odnesl fenomén letošního roku, kreslený komiks mapující historii českého národa – OPRÁSKI SČESKÍ HISTORJE. Nepopulární Anticenu obdržel kritizovaný Monopol na data v jízdních řádech. Redakce serveru Lupa.cz pak udělila Zvláštní cenu pro nový experimentální projekt Stratocaching.cz.

PŘEHLED VÝSLEDKŮ

Hodnocení odborné poroty:

Anticena: Monopol na data o jízdních řádech
E-commerce inspirace: DameJidlo.cz
Globální projekty českých tvůrců: Apiary.io
Marketingová inspirace: Online kampaň Karel na hrad
Obsahová inspirace: Datová žurnalistika na IHNED.cz
Osobnost roku: Petr Koubský
Projekt roku: PEKLO NA TALÍŘI

Hlasování veřejnosti:

Internetové obchodování: Heureka.cz
Mobilní služba: Mapy.cz – nová aplikace
Nástroje a služby: Stream.cz
One (wo)man show: OPRÁSKI SČESKÍ HISTORJE 
Veřejně prospěšná služba: Potraviny na pranýři
Zájmové weby: PEKLO NA TALÍŘI
Zpravodajství: iDNES.cz

Zvláštní cena serveru Lupa.cz: Stratocaching

 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: