Facebook kopíruje aplikaci Musical.ly

6. 6. 2018 | Petr Michl
V aplikaci Musical.ly otevírá ústa na prázdno na 60 milionů uživatelů denně. Facebook se rozhodl lip sync videa okopírovat a nyní půjde zpívat na playback i na něm. Zkazí tuto zábavu teenagerům rodiče pokoušející se o to samé?

Partnerství Facebooku s hudebním průmyslem pokračuje. Novinkami má být legalizace sdílení videí s hudebním podkresem chráněných copyrightem a také funkce Lip Sync Live.

Sdílejte videa s hudebním podkresem na Facebooku

Možná byste se divili, ale podělit se s přáteli o video prvního svatebního tance na YouTube, který jste si dali za poslechu vašeho zamilovaného hitu, nemusí dopadnout dobře. Algoritmy mohou hudbu chráněnou autorským právem rozpoznat a z videa odstranit veškerý zvuk.

Facebook se tohoto nedostatku snažil využít svými dohodami s hudebními vydavatelstvími. Již nějaký ten měsíc můžete při tvorbě videa přímo z platformy Facebooku využít bezplatně hudební podkres, včetně hitů celé řady umělců. Nyní by neměl být to samé problém ani v případě, kdy jde hudba na video třeba z reprobeden v sále během vaší svatby.

Na playback zpívá celá rodinaPlayback pro vás možná představuje pozůstatek televizních estrád z 90. let, kdy chodili zástupci české pop music do televize místo zpěvu téměř výhradně otevírat ústa naprázdno. Něco podobného je nicméně velmi populární mezi teenagery, premiantem v této oblasti je aplikace Musical.ly, kterou používá na 60 milionů lidí denně. Ta vydává také každý měsíc přehled těch nejúspěšnějších lip sync videí za poslední měsíc, níže najdete ten za duben 2018.

Facebook nyní oznámil, že umožní lip sync ve svých videích také. Přidá k tomu pochopitelně i nějaké kreativní filtry. Pro umělce (ano, pro ty patřící pod vydavatelství mající smlouvu s Facebookem) bude výhodou také to, že se objeví na videu jejich jméno prokliknutelné na jejich FB stránky.

Facebooku se už podařilo v případě Instagram Stories ukrást kratochvíli teenagerů ze Snapchatu a naučit ji používat i starší ročníky. Je otázka, zdali nyní „jakoby zpívající" rodiče nezkazí teenagerům zálibu v lip sync videu nadobro.

Zdroj: Facebook

Kam dál? 

Zdroj: Facebook / Sound Collection 

Už v lednu bylo oznámeno, že uživatelé Facebooku a Instagramu budou moci zdarma vybírat z nabídky milionů písní, které mohou umístit do svých videí bez obav z penalizace. A to včetně interpretů, jako jsou Kanye West, Lady Gaga, Taylor Swift, Adele, Pink nebo Metallica. Zjistěte více v článku Facebook nabídne ještě více hudby do videí zdarma

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.