Aplikace Facebook Mentions je nově dostupná i pro Android

13. 1. 2016 | Kateřina Tauchenová
Služba Facebook Mentions je nově dostupná i pro Android. Využívat ji, stejně jako v případě operačního systému i OS, mohou jen ověřené stránky a uživatelé.

Aplikace Facebook Mentions je nově k dispozici i majitelům operačního systému Android. Nástroj sloužící k jednoduššímu sdílení veřejných statusů, fotek a videí fanouškům mohou používat všichni ověření uživatelé a stránky. Tedy ti, kdo mají na svém profilu či stránce modré kolečko s fajfkou. Facebook Mentions je oblíbený nástroj především u celebrit a dalších veřejně známých osobností, kteří díky němu mohou sdílet statusy určené svým fanouškům a followerům, aniž by spamovali své „skutečné přátele“. Mimo to aplikace umožňuje také živé streamování videa pomocí Facebook Live.

Živé sdílení videa, které je na iOS dostupné od července 2014, bylo na Facebooku původně umožněno pouze známým osobnostem a stránkám. Na konci minulého roku ale Facebook oznámil, že nástroj Facebook Live zpřístupní i běžným uživatelům. Momentálně jej testuje na úzkém vzorku uživatelů s iOS ve Spojených státech.

Facebook Live se tak brzy stane velkou hrozbou pro aplikaci Periscope patřící Twitteru, která byla dosud jediným nástrojem umožňujícím běžným uživatelům živé streamování jejich videí. Zdá se, že Periscope si tuto hrozbu dobře uvědomuje a snaží se co nejvíce si upevnit svou dosavadní pozici i své propojení s Twitterem. Včera totiž Twitter na svém blogu oznámil, že videa sdílená přes Periscope budou nově dostupná i přímo v jeho news feedu

Dosud se na Twitteru zobrazoval jen statický obrázek vystřižený z videa doplněný odkazem na Periscope. Ke sledování streamingu pak bylo nutné mít staženou právě aplikaci Periscope. Mechanismus fungování Periscope je tak nyní stejný jako u Facebook Live a uživatelé kvůli přehrání videa nemusí vůbec opustit prostředí Twitteru.

Štítky dokumentu: Facebook Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: