Aplikace NOSEiD pomáhá identifikovat ztracené psy pomocí čenichu

1. 6. 2021 | Beáta Vaňková
Podle společnosti IAMS se v USA každoročně ztratí téměř 10 milionů domácích mazlíčků a pouze 3 - 5 % z nich je čipovaných. Proto vyvinula novou aplikaci NOSEiD, která dokáže identifikovat ztracené psy a následně je spojit s jejich majiteli.

Každý třetí domácí mazlíček v Americe se během svého života ztratí. Většina z nich ale bohužel není čipovaná, nebo jinak značená a tak návrat k páníčkům může být často velice zdlouhavý. Nová aplikace NOSEiD ale slibuje, že díky spolupráci zvířecích útulků bude hledání domácích mazlíčků snadnější. NOSEiD totiž dokáže propojit psí čenichy s kontaktními údaji majitele, podobně jako otisky prstů s konkrétními lidmi.

„Aplikace pomůže zachytit jedinečný otisk nosu vašeho psa a poradí vám, co dělat v případě, že se váš psí kamarád ztratí. Může dokonce pomoci lidem, kteří vašeho psa našli, aby se s vámi rychleji spojili.” uvádí společnost IAMS, která se zabývá výrobou krmiva pro domácí zvířata.

NOSEiD funguje na jakékoli plemeno psa. Skutečné detaily technologie skenování totiž závisí pouze na jedinečnosti vrásek, které se nacházejí na psím čenichu. Společnost IAMS je přesvědčena, že vrásky na psích nosech jsou natolik jedinečné, že se lze vyhnout falešným výsledkům.

K analýze hloubky, pozice a orientace vrásek a záhybů na psím čumáku aplikace využívá kameru mobilního telefonu. Na stejném principu fungují i čtečky otisků prstů. Společnost IAMS tvrdí, že tato technologie dokáže ve své databázi vytvořit jedinečný biometrický záznam identity každého psa.

Majitelé psů mohou svého mazlíčka zaregistrovat v aplikaci, která zahrnuje i pořízení skenu psího nosu pomocí technologie, kterou společnost IAMS popisuje jako ‘první svého druhu‘. Aplikace také žádá majitele, aby připojili fotografie a fyzický popis psa.

Aby bylo možné provést opravdu kvalitní skenování, je důležité najít místo s dostatečným denním světlem a ujistit se, že pes v klidu sedí nebo stojí otočený čelem k fotoaparátu.

Společnost IAMS uvádí, že kdokoli, kdo psa najde, může pomocí aplikace naskenovat jeho nos a poté se na základě dodatečných informací ujistit, že skenování fungovalo tak, jak mělo, a že skutečně identifikoval správné zvíře.

„Domácí mazlíčci jsou nenahraditelní členové rodiny a díky aplikaci NOSEiD doufáme, že pomůžeme udržet více domácích mazlíčků v jejich milujících domovech a mimo útulky, a uděláme tak další krok k našemu cíli ukončit bezdomovectví domácích mazlíčků. Aplikace je navržena jako komunitní zdroj, takže ať už někdo psa má nebo ne, bude se moct připojit ke komunitě NOSEiD a pomoct znovu najít ztracené psy jejich rodinám." uvedl v prohlášení Craig Neely, viceprezident marketingu společnosti Mars Petcare - mateřské společnosti IAMS.

V době zveřejnění článku společnost IAMS spustila aplikaci NOSEiD v Nashvillu ve státě Tennessee a aktivně se připravovala k rozšíření na další trhy.

Zdroje: Petapixel, People, La Criatura Creativa, Google Play

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.