Aplikace Photoshop Camera od Adobe přichází do smartphonů. A je zdarma

17. 6. 2020 | Milada Zemanová
Aplikace Photoshop Camera má lidem umožnit zachytit fotografie zcela novými způsoby. Mají k tomu pomoci unikátní filtry, na kterých se podíleli umělci i celebrity.

Společnost Adobe stojí za Photoshopem, Premiérou, Illustrátorem a dalšími nástroji sdruženými pod Adobe Creative Cloud, díky kterým se mohou tvůrci kreativně realizovat. Nyní Adobe oznámila, že tuto nabídku rozšíří. Konkrétně spouští aplikaci Photoshop Camera, která uživatelům umožní zachytit fotografie a následně je upravovat za pomoci pokročilých nástrojů a efektů.

Photoshop Camera bude zdarma k dispozici v rámci operačních systémů iOS i Android. Jejím cílem je povzbudit kreativitu a rozšířit možnosti chytrých telefonů . Adobe se nechala slyšet, že chce lidem umožnit vyprávět své příběhy zcela novými způsoby.

Nejrůznější editovací nástroje a filtry pravděpodobně využíváte už u jiných aplikací. A není tedy zdánlivě důvod, proč volit právě Photoshop Camera. Nicméně Adobe uvádí, že plánuje pracovat na partnerstvích, které jeho funkce představí i u jiných aplikací. Navíc by mohlo dojít k jejich zabudování do fotoaparátů vybraných smartphonů.

Photoshop Camera je vystavěna na umělé inteligenci. Ta dokáže rozpoznat objekt na fotografii, doporučit vhodné nástroje i automaticky provést pokročilé úpravy ve chvíli, kdy je snímek pořízen.

Zmíněná aplikace navíc dokáže porozumět technické stránce fotografie. Rozpozná tonalitu, typ prostředí, obrysy tváře apod. Jak jednotlivé nástroje a úpravy mohou vypadat, se podívejte ve videu níže.

Kromě názvu ovšem nemá Photohop Camera s původní aplikací Photoshop téměř nic společného. Disponuje sice nástroji pro editaci fotografií, ale primárně budou pravděpodobně využívány právě její originální filtry.

Zajímavostí je, že se na některých filtrech podíleli i umělci, celebrity a vybraní influenceři. Mezi nimi například zpěvačka Billie Eilish, která v roce 2020 získala cenu Grammy pro nejlepšího nového interpreta.

Zdroje: WERSM, Adobe

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: