Apple opouští Jony Ive, ikona designu jeho produktů

28. 6. 2019 | Michl Petr
Díky němu vypadají iMac, iPhone, iPad, iPod nebo Apple Watch tak, jak vypadají. S jeho jménem je spojeno na 5 tisíc patentů. Jony Ive přesto odchází a zakládá vlastní společnost LoveFrom. Nejde ale o rozvod, Apple bude jejím prvním klientem.


Jony Ive. Zdroj: Youtube

Když lidé mluví o výhodách produktů Apple, obvykle nezapomenou zmínit jejich design. Duchovním otcem toho, jak produkty společnosti s nakousnutým jablkem ve znaku vypadají, je Jony Ive. Ten nyní z pozice Chief Design Officer odchází. Apple opouští po bezmála 30 letech. 

Nečekejte ovšem podrobnosti o divokém rozchodu, jde spíše o změnu uspořádání. Ive zakládá vlastní designerské studio, které ponese jméno LoveFrom. A má už i prvního klienta: Apple. 

Samotný Jony Ive se vyjádřil v tiskové zprávě takto:

„Po téměř 30 letech a nespočtu projektů jsem nejvíce hrdý na práci, kterou jsme udělali pro vytvoření designového týmu, procesu a kultury v Applu, co nemají konkurenci. Dnes je silnější, živější a talentovanější než kdykoliv jindy v historii Applu... Tento tým bude jistě vzkvétat i pod excelentním vedením Evanse, Alana a (COO) Jeffa (Williamse), který patřil mezi mé nejbližší spolupracovníky. Mám plnou důvěru v mé kolegy designery z Applu, kteří zůstávají mými nejbližšími přáteli a těším se na práci s nimi i v mnoha dalších letech.“

Mimo Williamse jsou dalšími zmíněnými jmény Evans Hankey, vice president of industrial design, a Alan Dye, vice president of human interface design. Ive vedl design v Applu od roku 1996 a je vnímán jako hlavní postava stojící za podobou mnoha ikonických produktů, jako jsou iMac, iBook, iPod, Mac mini, iPad, iPhone a Apple Watch. Samotný Ive má svůj otisk na téměř 5 tisících patentů a britská královna mu udělila za jeho profesní úspěchy šlechtický titul Sir.

Zdroje: Apple, Money, Financial Times

Štítky dokumentu: Apple Mobilní zařízení
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: