Apple se stal na pár hodin největší světovou firmou

10. 8. 2011 | BVo
Apple se stal největší veřejně obchodovanou firmou na světě. Včera na pár hodin předstihl ropného giganta Exxon Mobil. Na konci obchodování skončila technologická firma na druhém místě.

Americká společnost Apple se stala největší veřejně obchodovanou firmou na světě. Včera v podvečer předstihla jedna z nejznámějších technologických firem, ropného giganta Exxon Mobil. Nadšení z prvního místa však trvalo jen několik hodin.


Akcie Applu se díky divokým otřesům na finančních trzích vyšplhaly o více než 3 %. Tržní hodnota tak dosáhla 338 miliard amerických dolarů. Naopak Exxon Mobil oslabil o více než 2 % a jeho hodnota činila okolo 334 dolarů.


Na konci obchodování skončil Apple na druhém místě s tržní kapitalizací 346,7 miliardy. Exxon Mobil měl 348,3 miliardy. Oproti ostatním významným společnostem mají oba podniky velký náskok.


Apple si v posledních letech nevede vůbec špatně. Naopak. V loňském roce překonal kdysi svého největšího rivala, americkou technologickou společnost Microsoft. Letos překonává všechny odhady a očekávání. Na konci července firma zveřejnila své rekordní výsledky za třetí čtvrtletí. Apple prodal mnohem více iMaců, iPhonů i iPadů.

 

Zdroj: www.nytimes.com, www.mashable.com
 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: