Apple uzavřel dohodu s EMI, cloudová hudební služba je za dveřmi

19. 5. 2011 | bN
Společnost Apple podepsala licenční smlouvu s EMI na poskytování cloudové hudební služby. Zdá se, že v dohledné době dojde i k podepsání obdobných smluv s firmami Sony a Universal.

Společnost Apple podepsala licenční smlouvu s EMI na poskytování cloudové hudební služby. Zdá se, že v dohledné době dojde i k podepsání obdobných smluv s firmami Sony a Universal. Podle dřívějších zpráv má Apple již podobnou dohodu se společností Warner, což znamená, že je velmi blízko k uzavření transakce s tzv. “velkou čtyřkou” nahrávacích společností. Pokud by k úmluvě došlo, mohla by být společnost připravena představit novou cloudovou hudební službu na své konferenci WWDC (Worldwide Developers Conference), která proběhne 6. - 10. června 2011 v San Franciscu.

Pokud jsou nejnovější zprávy pravdivé, měl by být Apple schopen (díky všem licenčním smlouvám, které má s nahrávacími společnostmi) nabídnout uživatelům i některé funkce, které jeho konkurenti (Google a Amazon) nemohou. Mělo by se jednat především o to, že může prozkoumat iTunes knihovnu uživatelů a na základě toho jim nabídnout téměř okamžitě z cloudu stejné či podobné písně.
 

Zdroj: www.mashable.com

Štítky dokumentu: Google
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.