Apple v Austrálii neuspěl, Samsung může nadále prodávat svůj tablet

1. 12. 2011 | VOt
Australský soud rozhodl v neprospěch Applu a zrušil předbězné opatření zákazu prodeje tabletu od Samsungu. Na trh se vrátí v pátek.

Americká společnost Apple zažádala před několika měsíci u australského federálního soudu o zákaz prodeje tabletu Galaxy Tab 10.1 od firmy Samsung. Soud však technologické společnosti nevyhověl a zrušil předběžné opatření.

Společnosti Apple teď navíc hrozí, že bude muset svému konkurentovi vyrovnat ztráty. Očekává se však, že se proti rozhodnutí soudu odvolá.

Tablet Galaxy Tab 10.1 se na australský trh vrátí už tento pátek. Samsung tak ještě stihne důležité předvánoční prodeje. S předělaným modelem se také snaží zvrátit zákaz prodeje v Německu. S redesignovaným tabletem se chce vrátit zpět na tamní trh.

Firmy mezi sebou vedou patentovou válku už řadu měsíců. Vše začalo v dubnu letošního roku, kdy Apple obvinil jihokorejský Samsung, že kopíruje jejich iPady a iPhony. V současné době vedou soudní spory v několika evropských zemích, Spojených státech nebo také v Japonsku.

 

Zdroj: www.latimes.com, www.bbc.co.uk

Štítky dokumentu: Mobilní zařízení
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.