Apple v patentovém sporu uspěl. Zakážou USA dovoz telefonů HTC?

19. 7. 2011 | ZeB
HTC podle americké Komise pro mezinárodní obchod porušuje dva patenty společnosti Apple, a proto jí hrozí zákaz dovozu mobilních telefonů a tabletů do USA.

HTC podle americké Komise pro mezinárodní obchod porušuje dva patenty společnosti Apple, firmě proto hrozí zákaz dovozu mobilních telefonů a tabletů na americkou půdu. V ohrožení může být samotný Android.

Americká Komise pro mezinárodní obchod po více než ročním zkoumání sporu mezi Apple a HTC dospěla k rozhodnutí, že tchajwanský výrobce mobilních telefonů a tabletů porušuje dva patenty společnosti Apple.

U dalších 8 patentů, kvůli kterým Apple na HTC podal stížnost v březnu loňského roku, komisaři neshledali problém.

HTC se ocitlo v nepříznivé situaci. Pokud komise rozhodne o celé stížnosti ve prospěch Apple, HTC nebude smět dovážet do USA své produkty. Alespoň do doby, než dosáhne dohody o používání sporných patentů se společností Apple.

HTC po zveřejnění stanoviska komise okamžitě oznámilo, že se proti závěrům odvolá a pokusí se zvrátit úmysl Komise před vydáním finálního rozhodnutí. Stávající rozhodnutí je podle HTC jen jedním z mnoha kroků v tomto právním sporu.

Apple celý spor komentoval pouze při podání stížnosti před rokem: "Myslíme si, že konkurence je zdravá, ale naši konkurenti by měli vyvinout svou vlastní technologii, ne krást naši,” uvedl tehdy Steve Jobs.

Spor mezi Apple a HTC sleduje podle všeho s napětím také Samsung, který s Apple vede také několik patentových sporů. A nejen Samsung. Patenty, které má HTC porušovat jsou hodně obecné a týkají se nikoliv konkrétních telefonů HTC nebo softwaru od HTC, ale funkcí samotného operačního systému Android.

Informace Komise pro mezinárodní obchod přišly jen několik dní poté, co agentura Reuters zveřejnila zprávu, že Apple opouští hlavní patentový právník Richard Lutton.

Zdroj: www.tech.ihned.cz
 

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.