Apple získal patent na dotykový displej

27. 6. 2011 | ZeB
Společnosti Apple se podařilo získat patent na dotykový kapacitní displej.

Společnosti Apple se podařilo získat patent na dotykový kapacitní displej. Takový panel aktuálně využívá drtivá většina dotykových mobilů, kterých jsou po světě rozesety stovky milionů.

Cesta k jeho získání byla pro Apple poměrně trnitá, návrh na jeho přiznání totiž firma podala již v prosinci 2007, kdy slavila velké úspěchy s první generací svého iPhonu a připravovala druhou s přídomkem 3G.

Čekání se ale v tomto případě vyplatilo, jelikož kapacitní panel dnes neodmyslitelně patří prakticky ke každému dotykovému mobilu. A nemusí jít nutně o smartphone. Apple tak může slavit, zatímco ostatní výrobci mají velký problém.

Definice patentu je totiž natolik široká, že se vztahuje prakticky na jakékoli přenosné zařízení, které k ovládání využívá dotykových gest na kapacitním displeji. Znamená to, že veškerá zařízení, která se podobají iPhonu, iPadu nebo chytrému přehrávači iPod touch se mohou velmi rychle octnout v zorném poli právníků Applu.

Zkráceno z:http://mobil.idnes.cz/apple-patentoval-kapacitni-displej-muze-konkurenci-srazit-na-kolena-1iu-/iphone.aspx?c=A110623_100348_iphone_ram
 

Štítky dokumentu: Mobilní zařízení

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: