Apple zpřístupnil v Česku iTunes Match

16. 12. 2011 | CaB
Firma Apple spustila v Česku a v dalších zemích službu iTunes Match. Vyjde na necelých 25 eur ročně.

Společnost Apple spustila během dnešní noci v Česku a v dalších zemích službu iTunes Match. Doposud ji mohli využívat pouze uživatelé ve Spojených státech. iTunes Match je nyní aktivní také na Slovensku, v Německu, Francii, Velké Británii, Irsku, Španělsku, Kanadě, Austrálii nebo na Novém Zélandu.

Nově přístupná služba v iTunes Store, kterou Steve Jobs představil letos v září, vyjde uživatele na roční poplatek ve výši 24,99 eur (cca 640 Kč). iTunes Match prohledá hudební soubory uložené na disku a najde v databázi iTunes jejich protějšky. Prostřednictvím služby iCloud pak zpřístupní až 25 tisíc skladeb, které může uživatel synchronizovat do deseti zařízení, které jsou připojeny k internetu. Pokud systém hudbu v katalogu nenajde, do iCloud se dostanou i původní soubory, které nepochází přímo z iTunes.

Otagované písničky jsou k dispozici ve formátu AAC s bitrare 256 kbps bez DRM ochrany, a to i nehledě na kvalitu hudebních skladeb v knihovně.

Ve Spojených státech byla služba spuštěna v polovině listopadu. Američané za ni platí 24,99 dolarů.

 

Zdroj: www.zdnet.com, www.mashable.com

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.