Augmentovaná realita od IKEA vám pomůže vybrat ten správný vánoční stromek

22. 12. 2017 | Petr Michl, Milada Zemanová
Nevíte, jestli nebudete s umístěním košatého smrčku ve vašem obýváku vedle jak ta jedle? Aplikace IKEA Place vám díky augmentované realitě ukáže, jak budou různé typy vánočních stromků vypadat přímo ve vaší domácnosti.Aplikace s názvem IKEA Place umožňuje uživatelům již několik měsíců virtuálně umístit produkty IKEA do své domácnosti a stačí jim k tomu pouze kamera v telefonu. Nyní dostala i vyloženě sváteční využití. Můžete si s ní naplánovat, kde u vás doma umístíte vánoční stromek.

Aplikace automaticky zaměří rozměry produktů a okolního prostředí s 98% přesností (oproti jiným aplikacím, které vyžadují, abyste měřili ručně). IKEA Place obsahuje celkem více než 2 000 produktů IKEA. S křesly, židlemi, stoly a všemi ostatními kousky nábytku, můžete otáčet, abyste zjistili, jak pasují do vašeho interiéru. Dokonce se například můžete podívat zespodu na stůl, jednoduše si můžete vybraný nábytek prohlédnout z 360°

Nyní dostala sváteční update. V rámci kampaně #PlaceATreeOnIt pomáhá s tím samým i u jedné nezbytnosti každého Štědrého dne. Můžete si s ní naplánovat, kde ve vaší domácnosti umístíte vánoční stromek. K dispozici je pochopitelně několik velikostí a tvarů, abyste si mohli rozmyslet, zdali chcete umístit velkou sošnou jedli do rohu obývacího pokoje, nebo vám třeba stačí jen menší stromek v květináči na stole.

Švédský nábytkářský řetězec vyvíjel nové vánoční možnosti aplikace se společnostmi Space10 a TWNKLS. Za propagaci kampaně je pak zodpovědná agentura 72andSunny Amsterdam. 

IKEA nenabízí živé stromky, ale v její řadě umělých rostlin v květináči s příznačným názvem FEJKA naleznete v Česku třeba tento 122 centimetrů vysoký vánoční stromek.  

Zdroje: AdAge , MacRumors , Mashable , The Verge, IKEA, Creativity Online

Štítky dokumentu: Apple Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: