Avatar vydělal miliardu dolarů

4. 1. 2010 | ILE
Snímek Avatar z rukou Jamese Camerona má nejlepší předpoklady k tomu, aby překonal dosud nejúspěšnější film Titanic. Za neuvěřitelně krátkou dobu sedmnácti dnů se mu totiž podařilo vydělat více než miliardu dolarů. To se doposud podařilo jen čtyřem dalším snímkům. Avatar pravděpodobně překoná také jiný rekord - mohl by se stát nejdražším snímkem, jaký byl kdy natočen.

Ilustrační obrázek

Snímek Avatar z rukou Jamese Camerona má nejlepší předpoklady k tomu, aby překonal dosud nejúspěšnější film Titanic. Za neuvěřitelně krátkou dobu sedmnácti dnů se mu totiž podařilo vydělat více než miliardu dolarů. To se doposud podařilo jen čtyřem dalším snímkům. A jeho cesta za slávou nekončí. Již teď je jasné, že nehledě na zisk se mu podařilo vytvořit neuvěřitelně silnou značku, jež se zhodnotí v ostatních produktech - od hraček po počítačové hry.
Avatar pravděpodobně překoná také jiný rekord - mohl by se stát nejdražším snímkem, jaký byl kdy natočen. Přestože studio zatím neuvolnilo přesné informace, dá se předpokládat, že náklady na tvorbu překonaly více než 300 milionů dolarů.

TOP5 nejvýdělečnějších snímků

  • Titanic (1,8 miliardy $)
  • Návrat krále (1,119 miliardy $)
  • Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže (1,066 miliardy $)
  • Avatar (1,02 miliardy $)
  • Temný rytíř (1,001 miliardy $)

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: