Balenciaga udělala ze Simpsonových hvězdy pařížského fashion weeku

15. 10. 2021 | Kristýna Vozková
Marge v šatech od Balenciagy za půl milionu? Módní značka představila na letošním fashion weeku v Paříži speciální díl oblíbeného sitcomu Simpsonovi, ve kterém zazářili obyvatelé Springfieldu v nejznámějších modelech značky.

Luxusní španělská módní značka Balenciaga se odvážných kolaborací nebojí. Po hrdinech počítačové hry Fortnite do svých modelů zahalila také obyvatele městečka Springfield a udělala z nich modely vyhlášeného pařížského týdne módy. V rámci spolupráce se seriálem Simpsonovi vznikla speciální desetiminutová fashion epizoda, která se promítala při příležitosti představení nové kolekce jaro/léto 2022 v rámci letošního fashion weeku v Pařiži na přelomu září a října. 

V samotném úvodu speciální epizody si Homer uvědomí, že má Marge narozeniny a rozhodne se napsat jejímu oblíbenému návrháři o to nejlevnější, co v kolekci najde – šál nebo jiný kousek oblečení s cenovkou, nebo jenom samotnou cenovku. Místo toho dorazí zelené šaty v hodnotě téměř půl milionu. Marge se však rozhodne užít si v nich svých třicet minut slávy (během kterých se Homer ze všech sil snaží udržet šaty v původním stavu, i za cenu vlastního zdraví) a následně šaty vrátit zpět. Balík ale dorazí k rukám kreativního ředitele značky Balenciaga, Demny Gvasalia, podle kterého je Margin děkovný dopis „to nejsmutnější, co kdy slyšel, a to vyrůstal v Sovětském svazu”. Demna se tak rozhodne vyrazit do nejdepresivnějšího amerického města za posledních deset let (tedy minimálně podle výtisku časopisu Psychology Today) a zachránit svou módou nejen Marge, ale všechny obyvatele Springfieldu. Na fashion week je však vyláká až pod záminkou otevření nové pobočky KFC na Champs-Elysées. 

A tak začíná ta nejpodivnější přehlídka týdne módy, na které kromě obyvatel Springfieldu nechybí ani celá řada známých osobností, jako Kim a Kanye v modelech z loňského Halloweenu, Justin Bieber oděný do loňské kolekce a dokonce šéfredaktorka amerického Vogue, Anna Wintour. Zatímco se Homer u bufetu láduje šneky po hrstech, na mole se objevují náčelník Clancy Wiggum, Moe „Vočko” Szyslak, Patty a Selma Bouvierovy, Julio a Skinnerova máma, Waylon Smithers a řada dalších postav v modelech z různých kolekcí značky za poslední roky. Nechybí pochopitelně ani Simpsonovi a hvězdou večera se stává Marge ve zlatých šatech z letní kolekce loňského roku. Všichni účastníci show se pochopitelně dočkají ovací ve stoje a jediné, co Marge chybí ke štěstí je (v Homerově podání poněkud specifický) francouzský polibek a píseň ve francouzštině. Homerovo interpretaci „La Mer“ od Charlese Treneta však překazí letící nedopalek a hořící bundu z loňské kolekce nezachrání ani láhev šampaňského za dva tisíce, kterou Homer raději vypil, než aby s ní uhasil hořící oděv.   

Celý speciální díl Simpsonových si můžete přehrát na YouTube kanále Balenciaga, přenesete se tam i s klikem na sestry Marge, Patty a Selmu, na obrázku níže. 

Díl je kromě luxusních modelů a francouzské hudby plný především specifického humoru, který na sitcomu milují lidé z celého světa už 32 let. Nejsme jistí, že Gvasalia i ve skutečnosti považuje Marge Simpsonové celého světa za „přesně ten typ ženy, který chce oslovit” – protože málokterá běžná žena má v šatníku kousky od Balenciagy. Přesto věříme, že unikátní epizodu ocenili nejen návštěvníci promítání v Théâtre du Châtelet v Paříži a milovníci módy.

Pokud byste chtěli porovnat, zda módní kousky slušely více modelům nebo obyvatelům Springfieldu, podívejte se na snímky nabízející srovnání v galerii níže.

Štítky dokumentu: Formy PR Kreativní reklama
Sdílejte tento článek:
Podobné články: