Banka HSBC propustí až 30 000 zaměstnanců

1. 8. 2011 | CaB
Evropská banka HSBC se potýká s velkými problémy. Je nucena kvůli úsporným opatřením propustit až 30 000 zaměstnanců. To představuje téměř 10 % pracovní síly.

Největší evropská banka HSBC bude kvůli úsporným opatřením propouštět své zaměstnance. V příštích třech letech by mělo přijít o práci až 30 000 lidí. To je zhruba 10 % pracovní síly. Banka má po celém světě okolo 330 000 zaměstnanců.


Generální ředitel HSBC, Stuart Gulliver, oznámil, že kroky ke snížení nákladů jsou nevyhnutelné. Banku trápí nízká ziskovost. Gulliver také očekává další potíže v důsledku ekonomické krize ve Spojených státech a finančních problémů v eurozóně.


Tímto krokem se HSBC zařadí po boku dalších velkých bank, které musí snižovat stavy zaměstnanců. Banky budou propouštět především kvůli zhoršující se situaci na trhu. Potýkají se totiž s nestabilními finančními trhy a velmi nízkými zisky. Propouštění oznámila například švýcarská banka Credit Suisse. Zde přijde o práci asi 2 000 lidí, což jsou asi 4 % jejich pracovní síly. Propouštět bude i americká Goldman Sachs a State Street nebo švýcarská UBS.

 

Zdroj: www. guardian.co.uk
 

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: