Výzkum: Tumblr je nejrychleji rostoucí sociální sítí

27. 11. 2014 | Irena Šovčíková
Sociální sítě rostou raketovým tempem. Ačkoliv z hlediska velikosti je stále na prvním místě Facebook, z pohledu rychlosti růstu vítězí Tumblr.

Sociální sítě rostou raketovým tempem. Ačkoliv z hlediska velikosti je stále na prvním místě Facebook, z pohledu rychlosti růstu ale vítězí Tumblr. Ukazuje to nový výzkum, který vydala společnost Global Web Index.

Dalo by se čekat, že Facebook bude suverénně zabírat všechny první příčky, nicméně opak je pravdou. Dominuje sice sociálním sítím s ohledem na velikost, nicméně to vypadá, že už získal všechny uživatele, které mohl. Se skoro 1,4 miliardami aktivních uživatelů totiž už dále neroste. V posledních 6 měsících tak jeho uživatelská báze vzrostla o pouhých 6 %, aktivních uživatelů má Facebook jen o 2 % víc.

 

Ano, velikostně jej zatím nikdo ohrozit nemůže, ale vzhledem k rychlému rozvoji jiných sociálních sítí by se Facebook možná měl trochu začít obávat. Nejrychleji roste mikroblogovací platforma Tumblr, jejíž základna aktivních uživatelů vzrostla o 120 %. Momentálně má 212 milionů bloggerů. Nejvíce uživatelů jako takových získal Pinterest, jehož počet uživatelů povyskočil o 57 procent. Facebook je se svými dvěma procenty snad nejpomaleji rostoucí sociální sítí.

Obdobná situace nastává i u mobilních aplíkací. V současné době je největší aplikací Facebook, nicméně největší rychlík v oblasti růstu je Snapchat, aplikace která je velmi populární zejména mezi mladými lidmi. Ta získala v posledním půlroce přes 56 %. Zajímavé však je, že hned za ní se umístily dva produkty vlastněné Facebookem. Druhá nejrychleji rostoucí sociální síť je Facebook Messenger, třetí příčku obsazuje Instagram. Důležité ale je zmínit, že mobilní přístup k sociálním sítím je stále častější. Ačkoliv mezi dospělými využívají k socializaci pouze mobilní telefon jen čtyři uživatelé z deseti, mezi mladými lidmi je to celá polovina uživatelů.

Je potřeba také zmínit, že Facebook využívají lidé sice méně než předtím, stále však nejvíce ze všech sítí. Většina uživatelů kontroluje svůj Facebook vícekrát za den. Oproti tomu však Tumblr, Pinterest nebo LinkedIn stačí většině navštívit jen jednou za týden. Facebook má rozhodně před sebou několik značných výzev, které bude muset řešit, ale jeho pozice je stále velmi silná.

Zdroj: TechCrunch

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: