Barack Obama natočil humorné video pro BuzzFeed

13. 2. 2015 | Petr Michl
Může si hrát americký prezident se selfie tyčí? Evidentně ano. Když je to ve jménu reformy zdravotnictví.Jsou některé věci nehodné prezidentského úřadu? Jistě ano, v českém prostředí pro to máme mnoho důkazů. Americký prezident Barack Obama nicméně ukazuje, že na seznam zakázaných činností by nemělo patřit dělat si legraci ze sebe sama a hrát si s internetovými fenomény. Přesně to totiž Obama dělá ve videu Things Everybody Does But Doesn’t Talk About, který natočil pro portál BuzzFeed.


zdroj: BuzzFeed

BuzzFeed přitom rozhodně nepatří mezi seriózní média. Chcete-li přirovnání, je to něco jako kdyby prezident Zeman natočil, jak dělá aligátor, pro Čilichili. Na ploše necelých 2 minut vidíme mladíka, který se má s prezidentem USA setkat, a samotného Obamu, jenž se ve své kanceláři pravděpodobně připravuje na proslov či rozhovor, ale zároveň má dlouhou chvíli, a tak „blbne". Hraje si se selfie tyčí a dělá do objektivu obličeje.


zdroj: BuzzFeed

Nasazuje si s drsňáckým výrazem brýle proti slunci, jaké nosí viceprezident Joe Biden. Snaží se namočit do sklenice mléka sušenku, která je moc velká. Zkouší si nanečisto střelbu na basketbalový koš, kreslí tužkou podobiznu své manželky Michelle a snaží se před zrcadlem zopakovat, co chce říct.

Právě pro těch pár vteřin rétorických cvičení před zrcadlem bylo video děláno. Obama opakuje: Posledním dnem pro přihlášení zdravotního pojištění je 15. únor."  Reforma zdravotnictví je pro Obamu nejdůležitějším domácím politickým projektem.Pro její fungování nicméně potřebuje dostatek mladých a zdravých pojištěnců, kteří budou do systému přispívat. Dle Bílého domu se zatím přihlásilo do zdravotního plánu pro rok 2015 nijak ohromujících 7,5 milionu lidí.

Celé video je internetovou hříčkou s hudbou v pozadí připomínající grotesku. Není třeskutě vtipné, ale vyvolá úsměv a působí sympaticky. Navíc je rozpoznatelné i hlavní sdělení. Video vydal Buzfeed včera a má již přes půl milionu sdílení a téměř 4 miliony lajků. Zajímavé je také to, že primárním a jediným oficiálním formátem je video na Facebooku. Byla to dobrá volba. Do jedné hodiny mělo 1,6 milionu zhlédnutí a po 16 hodinách od zveřejnění atakuje hodnotu 20 milionů.

Není to zdaleka první pokus o přiblížení se prezidenta masám skrze odlehčené mediální formáty. Už Bill Clinton si zahrál na saxofon ve večerním televizním vysílání. Až Obama si ovšem troufl přijít do humoristické talk show Stephena Colberta nebo uspořádat debatu s YouTubery. Nyní má další prvenství: první prezident, co si hrál se selfie tyčí.

Zdroj:  BuzzFeed, Reuters, The Guardian

Štítky dokumentu: Virální marketing

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: