Běhají vám zaměstnanci po chodbách? Vyřešte to optickou iluzí

2. 2. 2018 | Vozková Kristýna
Nechcete, aby vám zaměstnanci běhali po vstupní hale? Stačí do chodby místo přehlížených cedulí instalovat tuto optickou iluzi.

Když vám zaměstnanci po skončení pracovní doby sprintují přes vstupní halu a vy máte obavy o jejich bezpečnost, můžete to vyřešit jednoduše cedulemi. Bohužel jim ale většinou nikdo nevěnuje pozornost, alespoň do doby, než si někdo zlomí nohu. Nebo můžete přijít s něčím kreativním, nepřehlédnuteným a zároveň typickým pro váš vlastní byznys. Přesně to udělala britská společnost Casa Ceramica, která se zabývá výrobou obkladů a podlahových krytin.

Do vstupní haly ve své provozovně v Manchesteru nechala umístit optický klam vytvořený z černých a bílých dlaždiček. Povrch vypadá tak nerovnoměrně, že každý automaticky zpomalí a dává si dobrý pozor, kam šlape. Díky tomuto originálnímu a vtipnému nápadu už v manchesterské provozovně zaměstnanci chodbou rozhodně běhat nebudou, leda by si předtím vzali Kinedryl.

Není to ale poprvé, kdy pár kreativních hlav využilo optického klamu ke zpomalení dopravy. V minulém roce byl na Islandu vytvořený 3D přechod pro chodce a tento trend se rozmáhá po celém světě. V Indii vznikají už dokonce 3D retardéry. 

Určitě se vám také vybaví známý hoax s dírami na silnici z roku 2007. To, co se původně jevilo jako gigantické díry na rušné třídě v Kanadě, byla jen šikovně umístěná fólie. I když se spekulovalo o tom, že účelem bylo právě zpomalení dopravy, ve skutečnosti šlo o marketingovou kampaň společnosti Pioneer Suspension. Průměrného Čecha by podobná instalace asi příliš nezaskočila, s obdobnými krátery se setkáváme denně na okresních silnicích po celé republice. V Kanadě ale vzbudila pozdvižení, zejména kvůli ohrožení bezpečnosti na silnici.

Zdroje: thesun.co.uk, lacriaturacreativa.es

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: