BP je opět v zisku, účet za "Mexický záliv" je téměř 40 miliard dolarů

2. 11. 2010 | KAS
Společnost BP je po třech měsících opět v zisku. Zelených čísel dosáhla i navzdory tomu, že náklady spojené s likvidací ropné skvrny zničené plošiny Deep Horizon přesáhly sumu těžko uvěřitelných 40 miliard dolarů. Jak ovšem upozorňují odborníci, do nákladů zatím není zahrnutá suma na dlouhodobé "čištění" značky.

British Petrol, zdroj: www.bp.co.uk

Společnost BP je po třech měsících opět v zisku. Zelených čísel dosáhla i navzdory tomu, že náklady spojené s likvidací ropné skvrny zničené plošiny Deepwater Horizon přesáhly sumu těžko uvěřitelných 40 miliard dolarů. Jak ovšem upozorňují odborníci, do nákladů zatím není zahrnutá suma na dlouhodobé "čištění" značky.

Zisk přichází ve třetím čtvrtletí poté, co druhý kvartál vykázal rekordní ztrátu 17 miliard dolarů. Firma potvrdila, že za uběhlé tři měsíce vydělala kolem 1,85 miliardy dolarů. V meziročním srovnání jsou však tyto zisky nižší o 63 % a nejnižší za posledních pět let.

Sdílejte tento článek:
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.