Lexus vytvořil zcela pojízdné auto z papíru

16. 10. 2015 | Petr Michl
Z lepenkového papíru jsou obvykle krabice na přepřavu zboží. Lexus ilustruje svou technologickou vyspělost tím, že z něj udělal pojízdné auto. Ano, včetně kol.Když chcete pracovat na produkční lince Lexusu, musíte prý u přijímacího pohovoru dokázat složit Origami.  Tato schopnost napoví, zdali jste natolik manuálně zruční, abyste dokázali naplnit standardy preciznosti požadované prémiovou japonskou automobilkou.  Právě na tyto charakteristiky se snaží Lexus upozornit tím, že vytvořil přesnou a pojízdnou repliku svého modelu Lexus IS - ovšem z papíru.

Připomínáme ovšem, že spalovací motor byl v tomto případě mimo debatu a využití vozu v deštivém počasí bychom také nemohli s klidným svědomím doporučit. Podvozek a rám jsou pak vytvořené z kombinace oceli a hliníku, přeci jenom elektrický motor a baterie nepatří k nejlehčím.

Lexus spolupracoval se společnostmi LaserCut Works a Scales and Models. Ty de facto vzaly soubory definující do posledního detailu všechny rozměry skutečného modelu IS a poté nechaly vyřezat jeho tvar laserem z kusů kartonového papíru. Jde samozřejmě „pouze“ o designové cvičení, které se bude skvěle vyjímat někde na autosalonu a později v muzeu automobilky. Je ovšem obdivuhodné, jak daleko se při budování kopie reálného vozu zašlo. Z papíru je totiž i interiér, dveře i kola a do vozu jsou vbudována navíc funkční světla. To, co je ve své podstatě krásná papírová socha, má v sobě i reálný motoristický základ. Více může ukázat video přibližující samotný proces výroby.

Ke vší té kráse je papírový Lexus především testamentem důrazu automobilky na preciznost v každém detailu a její schopnosti využívání moderních technologií. Tedy přesně to, co vyjadřuje projekt s létajícím skateboardem Hoverboard z filmu Návrat do budoucnosti. Mimochodem Marty McFly přiletěl ve filmu z roku 1985 do 21. října 2015. Toto datum nastanu příští středu, takže jsme docela zvědaví, jestli bude mít tent obsahový projekt Lexusu příští týden nějaké grandiózní finále.

Sponzorováno autodíly Lexus od www.AUTOmobilovedily24.CZ

Štítky dokumentu: Budování značky Formy PR
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.