Bude z Instagramu Pinterest číslo 2? Funkce Collections otevřená veřejnosti by tomu mohla napomoci

27. 2. 2019 | Milada Zemanová
V kódu Instagramu byla objevena možnost veřejného zobrazení tzv. Collections. Tedy funkce, která doposud sloužila k soukromým účelům, otevírá dveře pro využívání cizího obsahu efektivním způsobem a mohla by ohrozit Pinterest.

Instagram možná spustí funkci veřejného zobrazení Collections. Nejedná se prozatím o oficiálně potvrzenou informaci, ale výsledek pátrání v kódu Instagramu pro Android.

Collections byly poprvé představeny před 2 lety, ale jednalo se pouze o soukromý nástroj k ukládání a organizování oblíbených příspěvků ve feedu. Pokud by tedy funkce Collestions byla veřejná, Instagram se stane přímou konkurencí Pinterestu.

Aktuální vzhled Collections

Pokud k tomuto kroku dojde, tak vznikne nový způsob nakládání s obsahem v rámci této platformy. Lidé by mohli používat tuto funkci, aby spojili své oblíbené memy, fotografie z turistických destinací, módních předmětů nebo umění. Mohli by se tak vyjádřit ne skrze fotografie, které sami pořídili, ale za pomoci s creenshotů a sdílení obsahu jiných tvůrců.

Zmíněnou funkci objevila Jane Manchun Wong, která mimo jiné spolupracuje s portálem TechCrunch. Ten se obrátil na Instagram pro více informací, nicméně tato sociální síť reagovala stručným sdělením, že nic netestují. Což je jejich standardní odpověď pro funkce, které jsou v interním vývoji.

Zdroj: Twitter Jane Manchun Wong

Prozatím z kódu není zřejmé, jestli uživatelé budou moci uvidět Collections ostatních uživatelů ve svém feedu, ale jeví se to jako logický krok. Uživatelé Instagramu mohou sledovat hashtagy a s nimi spojené nové příspěvky se zobrazují právě v jejich feedu. Nabídnout obdobu i pro Collections může být způsob, jak z lidí udělat úspěšné kurátory obsahu bez potřeby ho přebírat od dalších uživatelů a publikovat ho nanovo nepřiznaně.

Zdroje: TechCrunch, Wersm

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.