Buďte v poho, vyzývá kampaň Starobrna. Šíří pozitivní zprávy a spojuje sousedy

21. 4. 2021 | Petr Michl
Kdo by dnes nepotřeboval dobré zprávy? Pivovar Starobrno přináší v nové kampani nejen spot od Jan Prušinovského o sousedských setkáních, ale i obsahový projekt Poho Zprávy.


Zdroj: Starobrno / Heineken 

K pohodě a sdílení dobrých věcí vyzývá ve své aktuální image kampani pivovar Starobrno. Pracuje s konceptem „Poho“ životního stylu, který se zakládá na klidu a užívání si života s blízkými. Zohledňuje přitom průzkum, v němž zjišťoval proměnu sousedských vztahů za poslední rok. Dobrou náladu pak podporuje pomocí microsite PohoZprávy, kde čtenáři najdou výhradně pozitivní novinky.

Obzvláště v poslední době je pro Čechy složitější být si na blízku a udržovat přátelské vztahy. Nejbližšími osobami se pro ně na nějaký čas stali právě sousedé. „Ve Starobrnu stavíme na tom, že základ každého vztahu tvoří dobré věci, o které se společně dělíme – třeba se sousedy. Z loňského průzkumu víme, že společné pití Češi považují za jeden ze způsobů, jak sousedské vztahy pěstovat. Proto nás příliš nepřekvapilo, že v březnovém šetření teď tři čtvrtiny respondentů potvrdily, že jakmile to situace dovolí, půjdou alespoň s jedním ze sousedů posedět u piva. Hezky se nám ukazuje, že si pohodlí a blízkost spojené v Poho životním přístupu umíme užít. Chceme ukázat, že bychom na to neměli zapomínat,“ říká Pavel Geschmay, senior brand manažer značky Starobrno.

Kampaň přitom uvádí spot, který byl uveden už loni v březnu. Vznikl v režii Jana Prušinovského, mimo iné režiséra televizního seriálu Okresní přebor, jenž zdobí podobná vesnická poetika. 

Neměl ale dlouhého trvání. 9. dubna 2020 přišla reklama, která byla úsekem předchozího videa přehnaného pozpátku a naznačujícího, že čas setkání se sousedy momentálně není.  

 

Pivaři si zahrají o promítačku

Neodmyslitelnou součástí kampaně z dílny Ogilvy, je PR komunikace směřující do zpravodajských i lifestylových médií. Jejím cílem je dostat Poho život do povědomí české veřejnosti a podpořit šíření jeho hlavní myšlenky: Zbytečně nic neřešit a užívat si Poho chvilku na každém kroku, kde to jen jde – ve veselé společnosti s blízkými, u vychlazeného piva, s chutným jídlem a dobrou hudbou.

Pohostinnost a soudržnost se sousedy se propisuje i v sedmitýdenní hard-sell spotřebitelské soutěži vedoucí k navýšení prodejů. Starobrno ji v takové velikosti pořádá vůbec poprvé, což koresponduje s rozšiřováním komunikace značky – zůstává důraz na jižní Moravu, ponovu však Starobrno cílí i na zbytek republiky. Soutěžící, kteří zadají kód zpod víčka či plechovky, mohou vyhrát projektor, promítací plátno nebo pivo ze Starobrna.

Souběžně s PR aktivitami a soutěží pro spotřebitele nasadilo Starobrno rovněž reklamní podporu v rádiu a televizní spoty. Nechybí ani offline aktivace pomocí venkovních nosičů a podpora v místě prodeje.

 

Zpravodajství může být také v Poho

Důležitým prvkem kampaně je microsite PohoZprávy, kterou rámuje brandovaný obsah Starobrna, a přispívá tak ke zvyšování brand awareness. Web vzniknul jako reakce na velké množství negativně laděného zpravodajství souvisejícího se současnou situací. Na stránce čtenáři kromě pozitivních zpráv najdou praktické tipy, jak se naladit do Poho. Jedním z nich je i ochutnání nového hořkého ležáku Bitr, který Starobrno nedávno uvedlo na trh. Dále se například dozvědí, jak zlepšit své duševní zdraví, najdou doporučení na dobrý film anebo se mohou zaposlouchat do hudby z Poho playlistu. Stránka je dostupná na adrese pohozpravy.nativecnc.cz.


Zdroj: Pohozpravy.cz

Zaměření Poho Zpráv je značně v kontrastu s portálem Prigl.cz, s jehož sponzoringem bylo Starobrno spojeno. Jde doslova o přesun od zaplivaných historek z okraje kapitalistické společnosti u zatáčky na Vídeň k bezkonfliktní ochmelené pohodě vytvořené vydavatelstvím Czech News Center. 


Zdroj: Prigl.cz


Kampaň odstartovala na konci března a bude pokračovat až do června. „Slibujeme si, že přispěje k nárůstu povědomí o značce Starobrno i za hranice jihomoravského regionu a upevní se jeho pozice tradičního pivovaru, jehož pivo sbližuje a stojí za to se o něj podělit,“ dodává brand manažer Starobrna Pavel Geschmay.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.