Burger King připadl za 3,26 miliardy firmě 3G Capital

3. 9. 2010 | TAM
Společnost Burger King, která je ve spojených státech dvojkou mezi "hamburgerovými fastfoody" a která má své provozovny také v České republice, uzavřela dohodu o prodeji. Původní informace, že má Burger King problém domluvit se se zájemci o odkup se nepotvrdily.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Společnost Burger King, která je ve spojených státech dvojkou mezi "hamburgerovými fastfoody" a která má své provozovny také v České republice, uzavřela dohodu o prodeji. Původní informace, že má Burger King problém domluvit se se zájemci o odkup se nepotvrdily. Novým vlastníkem se tak za 3,26 miliardy dolarů, tedy téměř 63 miliard korun (při cca 24 dolarech za akcii), stává investiční firma 3G Capital.

Tržní hodnota firmy před prodejem byla kolem 2,3 miliardy dolarů. Prodej se uskutečnil i přes to, že společnost neprožívá ty nejlepší časy. Pro rok 2011 navíc očekává výrazné snížení poptávky po svých produktech kvůli přetrvávajícím problémům americké ekonomiky. Na hospodaření společnosti se navíc pravděpodobně odrazí i předpokládaný nárůst cen některých klíčových surovin, zejména hovězího masa a mouky.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: