Byla založena Platforma pro internetovou ekonomiku PIE

4. 12. 2013 | PM

Platforma pro internetovou ekonomiku (PIE) – tak se jmenuje nové seskupení, které zakládají v České republice AT&T, Allegro Group, Facebook, Google, MasterCard a UPS. Bude se zabývat tématy z oblasti internetové ekonomiky, e-commerce a podnikání na internetu a kromě vlastní činnosti má ambici vést dialog se státní správou o tom, jak rozvíjet internetovou ekonomiku v ČR.

Internet v poslední době plní nezastupitelnou roli v moderním hospodářství, tvorbě pracovních míst a zvyšování konkurenceschopnosti. Na českém HDP se podílí zhruba 3,6 %, což je více než například bankovnictví či zemědělství.

„Internet významným způsobem usnadňuje podnikání a komunikaci jak podnikatelů se zákazníkem a se státem, tak v segmentu B2B. Dynamické prostředí internetu je neustále ohrožováno zbytečnou regulací, která může zbrzdit inovace a omezit nabídku pro spotřebitele," říká Milan Damborský z Vysoké školy ekonomické, která je jedním z partnerů PIE a dodává, „proto vítám PIE jako platformu pro dialog i o těchto problémech, k nimž má ekonomická věda co říci."

Členové platformy chtějí distribuovat své know-how a přispět k rozvoji českého podnikatelského prostředí, inovací a vzdělanosti. Ve spolupráci se statní správou plánují pracovat na rozumné a efektivní formě regulace, která bude chránit spotřebitele a nepovede k potlačení obchodu. Zakládající členové AT&T, Allegro Group, Facebook, Google, MasterCard a UPS nevidí platformu jako uzavřený spolek. PIE hodlá řady svých členů rozšiřovat i do budoucna.

Její činnost bude oficiálně zahájena na konferenci Ministerstva průmyslu a obchodu s názvem "Digitální výzvy", která proběhne 6.12.

Štítky dokumentu: E-Commerce

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: