CEO Twitteru, Jack Dorsey: 140 znaků na tweet stačí

21. 3. 2016 | Petr Michl
Stručnost je přednost. Dle CEO Twitteru, Jacka Dorseyho nebude limit 140 znaků na tweet rozšířen.Před několika měsíci prosákla zpráva o tom, že Twitter přemýšlí o tom, že by rozšířil svůj limit 140 znaků na tweet. Setkala se s odporem skalních uživatelů sociální sítě, kteří si ji cení právě pro její textovou úspornost. Nyní se zdá, že se Twitter neodváží tyto nesouhlasné reakce ignorovat.

Potvrdil to jeho CEO, Jack Dorsey, v rozhovoru na americké televizní stanici NBC. Zůstává," odpověděl na přímou otázku, jak to bude s limitem 140 znaků, a dodal: Je to pro nás dobré omezení, přináší stručnost."

Dohady o rozšíření limitu znaků u tweetů se datují až k loňskému podzimu. V lednu tohoto roku se dokonce objevily zprávy o tom, že by se mohl limit zvednout až na tisíc znaků. Jedním ze spouštěčů byl i tweet Jacka Dorseyho, jenž můžete spatřit níže.

Twitter se nicméně rozhodl, že si svůj znak unikátnosti ponechá. Mimochodem rozhovor Jacka Dorseyho na NBC vznikl k příležitosti desetiletého výročí existence Twitteru. Za tu dobu Twitter od svého stručného textového purismu několikrát ustoupil. Minimálně v tom, že postupně povolil ve tweetech náhledy fotografií či zavedl nativní videa. Lze za tím pozorovat snahu přiblížit se ostatní konkurenci sociálních médií oslavující vizuálně atraktivní prvky i potřeba poskytnout inzerentům formáty, s kterými mohou více zaujmout. Zdaleka největším posunem je ovšem zavedení feedu, v němž se neobjevují příspěvky chronologicky, ale dle algoritmu. Ten byl plně spuštěn před dvěma týdny. 

Štítky dokumentu: Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: