Čeští internetoví uživatelé jsou věrní stále stejným zpravodajským serverům

3. 4. 2014 | redakce

Čeští internetoví uživatelé mají ve zvyku chodit pro aktuální informace již léta na stejné weby. Nejčastěji klikají na Novinky.cz, nejraději však navštěvují iDnes.cz a za tradičně nejdůvěryhodnější označují weby veřejnoprávních médií. Vychází to z aktuální studie Zpravodajské weby 2013, kterou realizovala společnost MEDIARESEARCH a která zjišťovala postoj internetové populace k online zpravodajství. Výzkumu se zúčastnilo 1035 respondentů starších 15 let z Českého národního panelu.

Nejnavštěvovanějším zpravodajským serverem jsou v českém internetovém prostředí Novinky.cz, alespoň jednou denně je navštíví necelá polovina internetové populace. Jejich prvenství lze mimo jiné odůvodnit provázaností s portálem Seznam.cz, kam většina Čechů chodí, když chce zjistit, co se děje nového. Druhý, ač těsně, skončil z hlediska návštěvnosti server iDnes.cz (44 % internetových uživatelů ho navštíví alespoň jednou denně) a třetí místo si pak, také již tradičně, drží Aktuálně.cz (27 %).

Co se týče oblíbenosti, vyměňují si největší servery pořadí. U čtenářů vyhrává server iDnes.cz – jako svůj nejoblíbenější zpravodajský web jej označuje třetina internetové populace. Druhé nejoblíbenější jsou mezi Čechy Novinky.cz s velkým náskokem před třetím Aktuálně.cz.

Tradičně nejdůvěryhodnějším zdrojem informací je pro českého internetového uživatele web ČT24.cz. Za ním se těsně umísťuje sportovní verze ČTsport.cz následovaná (opět s minimálním rozdílem) iDnes.cz. Nejmenší důvěru mají lidé ke zpravodajství na Blesk.cz.

Často využívaným zdrojem informací mimo specializované zpravodajské weby jsou sociální sítě: konkrétně Facebook je 4. nejnavštěvovanějším zdrojem zpravodajství. Zároveň je však považován za značně nedůvěryhodný zdroj zpravodajských informací.

Zdroj: MEDIARESEARCH

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: