ChatGPT si s vámi bude povídat nahlas

6. 3. 2024 | Petr Michl
Z ChatGPT můžete mít nově vašeho hlasového asistenta, se kterým si budete moci povídat třeba na procházce. Mluví v 37 jazycích, včetně češtiny, a je k dispozici v desktopové i mobilní verzi.

Zdroj: Zdroj DALL-E 3, repro Marketing Journal

ChatGPT má hlas. Nově dokáže předčítat své odpovědi, a to v desktopové verzi i v mobilní aplikaci.

Obzvláště v druhém případě se to hodí pro komunikaci s ChatGPT za pochodu. Diktování ze strany uživatele je přitom dostupné od září 2023, takže se z ChatGPT může stát vyloženě hlasový asistent. Výhodou je, že můžete určit, aby hlasové čtení odpovědí bylo primárním nastavením. Tweet níže ukazuje, jak s funkcí na mobilu pracovat. Na odpověď kliknete a chvíli podržíte prst.

I čtení odpovědí nahlas ve verzi pro desktop má nicméně své výhody. Zejména z důvodu přístupnosti pro lidi se zrakovými problémy, ale třeba i k čtení odpovědí ChatGPT nahlas v zasedací místnosti či při videohovorech, kdyby byl chatbot poradním parťákem na schůzce více lidí.

V obrázku níže můžete vidět shrnutí výhod funkce „text to speech“ přímo od ChatGPT. A u první odpovědi je zjevné i umístění funkčního tlačítka ke spuštění funkce „Read Aloud“ („Čti nahlas“).


Zdroj: Zdroj ChatGPT-4, repro Marketing Journal


Funkce je dostupná pro ChatGPT-3.5 i pro prémiový ChatGPT-4, a to v 37 jazycích. Kupodivu včetně češtiny, která má mírně „americký přízvuk“. ChatGPT ovšem zvládá nástrahy písmen jako „ř“, „š“ a „ch“, na nichž na angličtinu trénovaným voicebotům obvykle „selžou mluvidla“.

Tato funkce je rychlou reakcí na zavedení podobných funkcích společností Anthropic do jejích chatbota Claude. 

Štítky dokumentu: AI

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: