Chcete selfie s Cristianem Ronaldem? Stáhněte si na to aplikaci a pomůžete dětem

11. 8. 2016 | Petr Michl
Selfie jako altruistické gesto? Díky aplikaci Cristiana Ronalda můžete skrze tento narcistický čin páchat dobro.Znáte ten příběh o správňákovi Lionelu Messim a nafoukané primadoně Cristianovi Ronaldovi? Nyní se zdá být spíše pohádkou. Potetovaný a zarostlý Messi je dnes soudem uznaný defraudant a šampión Cristiano Ronaldo hraje prim i v aktech dobročinnosti. Nyní na to má dokonce aplikaci.

Nese jméno CR7Selfie a nabízí, co slibuje už název, selfíčko s božským Ronaldem a to do konce v různých fázích oblečenosti. CR7 zapózuje klidně od pasu nahoru svlečený. Jedinou nevýhodou je to, že selfie je pochopitelně jen virtuální a také to, že není zdarma. Aplikace stojí 1,99 dolaru a další fotografie a filtry půjde dokoupit za 99 centů. Nespecifikovaný podíl z utržené částky přitom půjde na charitativní účely, konkrétně na účet organizace Save The Children.

„Od začátku jsem věděl, že chci aplikaci charitativního cíle, kterému věřím," uvádí Ronaldo v tiskové zprávě. „Jsem zapojený do aktivit Save The Children již několik let, a věděl jsem tak, že jsou pro aplikaci tím nejlepším partnerem. Jako otec a globální ambasador jsem odhodlán pracovat na tom, aby čekala všechny děti lepší a šťastnější budoucnost."

Není důvod se domnívat, že by se aplikace neuchytila. Ronaldo má přes 230 milionů followerů napříč svými účty v sociálních médiích. Podpora organizace, která pomáhá dětem ohroženým válkou, hladomory a těžkými životními podmínkami, přijde jistě mnohým z nich jako smysluplná. Jedním z jejích současných cílů je například zajistit dětem z řad uprchlíků vzdělávání.

„1 z 11 dětí na světě nechodí do školy. A děti z řad uprchlíků mezi ně patří s pětinásobnou pravděpodobností... Vzdělání je přitom zásadní k tomu, aby pomohlo dětem vytvořit příležitosti pro úspěch i při uvědomění si vlastních snů. Toto partnerství a síla sociálních médií mohou mít dohromady neuvěřitelný dopad na děti v globálním měřítku. Pomůže jim otevřít dveře k učení a dalším příležitostem na jejich cestě k dosažení plného potenciálu," uvádí ředitelka Save the Children, Carolyn Miles.

Doufejme, že má pravdu. Selfie jako jeden z nejvíce narcistických projevů dnešní generace se díky Cristianovi Ronaldovi může stát altruistickým gestem.  

Aplikace je k dispozici na iTunes a Google Play.

Štítky dokumentu: Marketing v neziskovém sektoru
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.