Chrome verze 30.0 je nejpoužívanějším internetovým prohlížečem v regionu CEE a MENA

5. 11. 2013 | rd
Češi jsou lišáci. Chrome vládne ve většině států střední a východní Evropy, ale v Polsku a České republice vede mezi internetovými prohlížeči Mozilla Firefox.

Chrome 30.0 je nejpoužívanějším prohlížečem ve státech střední a východní Evropy (region CEE), Blízkého východu a severní Afriky (region MENA). Jsou zde ovšem tři výjimky a jednou z nich je Česká republika.

Gemius zkoumal, které verze internetových prohlížečů jsou nejpoužívanější na jednotlivých trzích, kde společnost působí. Výsledky měření návštěvnosti webových stránek gemiusTraffic ukázaly, že nejvíce internetových uživatelů používá Chrome 30.0. Z tohoto prohlížeče pochází nejvyšší počet zobrazení stránek například v Moldavsku (64 %), Makedonii (55 %) či Turecku (52 %). Nicméně v některých státech je Chrome méně populární: v České republice a Polsku generují nejvíce zobrazení stránek Firefox 24.0 a v Bělorusku Opera verze 12.1., ale i na těchto trzích podíl Google Chrome stále roste.

Výsledky studie potvrzují, že pozice Google Chrome je na internetových trzích stále silnější: v říjnu předběhl tento prohlížeč ve Slovinsku a Maďarsku konkurenční Firefox
a v Dánsku Internet Explorer. V České republice je podíl zobrazení generovaných Firefoxem 24.0 prozatím nejvyšší (25 %), ale v nejbližší době můžeme očekávat, že se mu Chrome v počtu zobrazení vyrovná.

Data pochází z období 14. – 20. října 2013 z nástroje gemiusTraffic: www.rankings.cz.

Zdroj fotografie: apps400.com

 

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.