Chytrý nástroj: Přeměňte jakékoliv YouTube video v GIF

19. 8. 2014 | Petr Michl
GIFy vládnou internetu. Naučte se je jednoduše vytvářet z jakéhokoliv YouTube videa.

GIFy jsou užitečným fenoménem. Jsou jako fotografie na steroidech. Především v online médiích slouží fotky pro udržení pozornosti diváka a často jako vizuální kotvy, které ho přimějí, aby začal text vůbec číst. GIF není kotva, je to svítící neonový nápis, z kterého nemůžete odtrhnout oči. Jejich vytváření ale může být otravné... nebo taky zatraceně lehké. Portál Hacker News upozornil na způsob, jak lze vytvořit GIF z libovolného YouTube videa.

Jak na to? Prostě přidejte gif" na začátek URL za www." a před youtube.com". Takto:

Můžete tak například změnit

https://www.youtube.com/watch?v=RINizGmhrYo

na

https://www.gifyoutube.com/watch?v=RINizGmhrYo

Zmáčkněte enter a je to. My jsme si vytvořili GIF z části slavného opičího tance bývalého CEO Microsoftu, Stevea Ballmera, a pro radost jsme přidali také pád prezidenta Miloše Zemana v České televizi těsně předtím než požádal jejího ředitele o popelníček v nekuřáckém prostředí. Youtube nicméně nabízí téměř nekonečné možnosti a vaší fantazii se pochopitelně meze nekladou.Limitem nástroje je, že neovládáte GIF doslova obrázek po obrázku. Vše je podřízené největší jednoduchosti - zadáte start GIFu (čas nejde mechanicky doplnit, uděláte to kliknutím na požadovaný okamžik v časové ose náhledu videa) a délku jeho trvání, přičemž horní hranicí je 10 vteřin.

Za touto funkcionalitou stojí aplikace Glyphic zaměřená právě na zasílání GIFů. Upozorňujeme, že se nejedná o oficiální YouTube nástroj, takže se může stát, že kouzlo přestane jednou fungovat. Užívejte ho tak, dokud můžete.

Zdroje: Techcrunch, Hacker News

Štítky dokumentu: YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: