Čína má nový trend, staví falešné Apple prodejny

22. 7. 2011 | BoB

Číňané kopírují ledasco - luxusní kabelky, oblečení, elektroniku, software, DVD. Někdy zdařile, někdy ne. Tentokrát se však nejedná o žádný výrobek, ale rovnou o celou prodejnu. Čína přichází s falešnými obchody Apple Store.

Na fake obchody upozornila Američanka žijící v Kchun-mingu, hlavním městě jižní provincie Jün-nan. V blízkosti svého bydliště narazila na tři prodejny, které se velmi nápadně podobaly obchodům technologické firmy Apple. Na svém blogu BirdAbroad zveřejnila fotografie, na kterých zaměstnanci v modrých tričkách s tradičním symbolem společnosti a s velkými jmenovkami zapáleně hovoří se zákazníky. V prodejnách nechybí výzdoba v podobě reklam na iPad2, klasické točité schodiště a místa k sezení. Podle blogerky je iluze dokonalá. Tak, že dokonce i zaměstnanci věří, že pracují pro tak významnou společnost jakou je Apple. Přesto si na svém blogu stěžuje na kvalitu točitého schodiště a ledabyle vymalované stěny.


Podle oficiálních stránek má Apple v Číně čtyři firemní prodejny, v Pekingu a v Šanghaji, a síť dalších autorizovaných prodejců. Zmíněné obchody v Kchun-mingu však mezi ně nepatří.


Zatím není jasné, jak se k pirátským prodejnám postaví Apple nebo čínská vláda.


Zdroj: www. adweek.com, www. techcrunch.com
 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: