Connected Classrooms: Google Hangouts jako nový prostředek pro školní exkurze

5. 11. 2013 | Bednářová Daniela
Místo vstávání do školy se bude už za chvíli jen zapínat ten správný Hangout. Pyžamo by mohla být univerzální školní uniforma.

Školní exkurze jsou pro studenty vítaným zpestřením běžné výuky. Jediná omezení, která jsou s výlety spojena, se týkají především toho, jak daleko se dá v rámci exkurze vypravit. Na druhý konec republiky to není v České republice takový problém, Američané mají přejíždění mezi pobřežími o něco komplikovanější.

Google chce ale vzdělávání napomct všemi různými prostředky, a proto se rozhodl tato geografická omezení zrušit.

Díky Connected Classrooms umožňuje virtuální exkurze přes Hangouty na Google+. Na exkurzi se tak mohou studenti vydat do ZOO v Minnesotě, do Akvária v Seattlu, do Muzea umění ve Philadelphii a na řadu dalších míst.

Používat Hangouty při výuce není podle Google nic neobvyklého, Díky Connected Classrooms by mělo být jejich využití ještě snazší a pro účastníky přínosnější. Učitelé z různých míst mohou vzájemně spolupracovat na osnovách a vzdělávacích akcích.

Exkurze mají své speciální časové harmonogramy, jedná se totiž o živě provázené akce, které umožňují interaktivní zapojení. Mezi první trojici exkurzí patřilo i již zmíněné akvárium, kde jeho zaměstnanci dělali prohlídky pod vodou. V minnesotské ZOO se zase věnují medvědům a jejich zimnímu spánku. O bližších informacích se vyučující mohou dozvědět přes Google kalendář.

Přes Google+ Hangouty se dají pořádat i běžné hodiny nebo speciální výukové kurzy

Studenti mohou snadno komunikovat s předními odborníky a vyučující si díky Googlu mohou třídu ještě lépe zorganizovat. Nejen, že se dá přes Hangouty přednášet, ale zároveň mohou učitelé i zadávat úkoly a posílat materiály. Díky Googlu je tak vědění celého světa vzdálené jen jediné kliknutí. Podobný projekt má Google rozjetý i na YouTube.

YouTube education nabízí pomoc při vypracovávání úkolů či projektů. Především však pomáhá utišit touhu po nových vědomostech. Kurzy má rozdělené na celoživotní vzdělávací kurzy, univerzitní kurzy a kurzy pro střední a základní školy.

Ale to pořád nejsou všechny vzdělávací snahy, které google má. Mezi poslední chystané akce patří i výukové Hangouty pro vývojáře aplikací pro Google Glass.

Zdroj: www.techcrunch.com

Štítky dokumentu: Google Google+

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: