ČTÚ: Digitální pokrytí signálem ČT, Novy a Primy stouplo k 90 procentům

21. 9. 2010 | ČTK
Celoplošné televizní programy České televize, Primy a Novy v současnosti může digitálně přijímat 89,4 procenta lidí. To je o 30 procentních bodů více než loni. Vyplývá to ze zářijové zprávy Českého telekomunikačního úřadu. Možnost přijímat najednou programy ČT, Nova a Prima analogově mělo loni v září 39 procent obyvatel, letos to je 14,5 procenta.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Celoplošné televizní programy České televize, Primy a Novy v současnosti může digitálně přijímat 89,4 procenta lidí. To je o 30 procentních bodů více než loni. Vyplývá to ze zářijové zprávy Českého telekomunikačního úřadu.
Možnost přijímat najednou programy ČT, Nova a Prima analogově mělo loni v září 39 procent obyvatel, letos to je 14,5 procenta.
Digitální multiplex České televize v současnosti pokrývá 99,9 procenta obyvatel, což je o pět procentních bodů více než na začátku roku. Druhá vysílací síť Novy a Primy pokrývá 89,5 procenta a třetí multiplex 84,4 procenta. Pokrytí čtvrté vysílací sítě Telefóniky O2 se kvůli skromnější programové náplni pohybuje okolo 22 procent, což představuje vysílače v Praze, Brně a Ostravě.
Pokrytí analogovým signálem ČT1 pokleslo z původních 99,6 procenta na 65 procent, u ČT2 byl pokles z 91 na 22 procent, u Novy z 97,7 na 77 procent a analogové pokrytí Primy se snížilo ze 73 na 32 procent.
Podle předsedy ČTÚ Pavla Dvořáka je otázkou, jak je pro provozovatele Novy CET 21 ekonomicky zajímavé a udržitelné vysílat na tak velké části území souběžně analogově i digitálně.
Zemské analogové televizní vysílání na celém území by podle Dvořáka mohlo skončit 11. listopadu 2011, a to bez výjimek. Ve dvou případech se dosud počítalo s vypnutím analogu až v polovině roku 2012.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: