Kamiony Volvo přinášejí psům štěstí

16. 8. 2021 | Petr Michl
Jak si užít den? V kabině nového Volva VNL to zvládají i psi. A není to zdaleka první „zvířecí demonstrace" vlastností tahačů Volvo. Podívejte se na ty nejpovedenější.

 

Volvo Trucks a agentura Forsman & Bodenfors tvoří dlouholeté spojenectví, v jehož rámci se snaží představit lidem užitné vlastní kamionů této švédské značky způsobem tak zábavným, že to bude zajímat i lidi mimo komunitu profesionálních řidičů velkých strojů. Tentokrát si k tomu na pomoc vzali neodolatelné pomocníky: roztomilé a především šťastné psy.

Mírně obtloustlý baset, majestátně vyhlížející velký pudl, trojice elegantních kavalír King Charles španělů nebo na kočku povýšeně shlížející buldok. Všichni si užívají jízdu v kamionu Volvo se staženým oknem, nechávají vítr čechrat jejich srst a působí u toho neskonale šťastně. To vše dokresluje píseň „The perfect day", kterou pro kampaň složil švédský rapper Rico Won.

Co je cílem reklamy? „Touto kampaní chceme ukázat, jak Volvo VNL spolu s motorem D13TC nabízí dokonalou kombinaci bez kompromisů. Nabízí vyšší výkon, stabilitu a až o 16 % nižší spotřebu paliva. Tato efektivita dělá radost celé posádce včetně psů," odpovídá Fredrik Klevenfeldt, ředitel marketingové komunikace značky Volvo Trucks North America.

„Existuje ustálená 'pravda', že úspornost je neslučitelná s potěšením z jízdy," vysvětluje Maria Hilmersson z Forsman & Bodenfors. „Volvo VNL s Turbo Compound je živoucím důkazem opaku, a proto jsme se rozhodli vyprávět příběh, který zpochybňuje mylnou představu a přináší skvělou zprávu pro všechny vášnivé řidiče nákladních vozidel a provozovatele dopravy: že úspora paliva už nemusí být nudná."

Zvířata a kamiony

Pro Forsman & Bodenfors to není zdaleka první užití zvířat při prezentaci vlastností tahačů Volvo. Naším snad nejoblíbenější ukázkou je spot nazvaný The Hamster Stunt. V něm má být ústředním motivem posilovací řízení náklaďáku. Ten je totiž díky němu tak jednoduché ovládat, že ho zvládne řídit i křeček. Ano, to malé, chlupaté, roztomilé, pištivé zvíře, co má rádo mrkev. A právě díky mrkvové motivaci skutečně i křeček dokáže obsluhovat volant po úzké bahnité cestě nad srázem. Podívejte se sami.

V roce 2013 se pak lidé z Forsman & Bodenfors vydali natáčet do úzkých ulic centra španělské Pamplony, kde v rámci oslav svátku svatého Fermína vypustí rozzuřené býky a lidé před nimi dobrovolně prchají. Tentokrát ale skutečnou agilitu a schopnost manévrovat předvedl i model Volvo FL.

Sdílejte tento článek:
Podobné články: