E-shop About You pořádá ceny pro influencery. Slavnostní vyhlášení bude na Nově

27. 1. 2020 | redakce
Když si chcete někoho zavázat, dejte mu cenu. E-shop About You se s pomocí své soutěže pasuje do role „experta na influencery“, se kterým je čest spolupracovat. Zpečeťuje to průvodci jednotlivých kategorií slavnostního vyhlášení, mezi kterými bude Leoš Mareš, Karolína Kurková či Taťána Gregor Brzobohatá.


Zdroj: About You

9. května na Nově se to bude hemžit celebritami nového střihu, tedy těmi ze sociálních médií. E-shop About You následuje svou praxi z Německa a rozhodl se uspořádat soutěž pro influencery i na české úrovni. Květnová show pak bude slavnostním vyhlášením se vší parádou na nejsledovanější komerční televizní stanici.

Ceny se budou udělovat v sedmi kategoriích: Style, Business, Sport, Empowerment, Digital Art a rovněž Special Award a Idol of the year. Pět z nich je součástí veřejného hlasování online, zbývající dvě – Special Award a Idol of the year – jsou čestné ceny a určuje je výhradně akademie ABOUT YOU Awards Academy. Jednotlivé kategorie představí přední osobnosti, jako jsou Karolína Kurková, Leoš Mareš, Taťána Gregor Brzobohatá, Monika Bagárová a mnoho dalších.

Ředitelé pro obsah ze společnosti About You Julian Jansen a Chris Nickel a zároveň zakladatelé About You Awards říkají:

„Ve vlastní režii vytvořenou show About You Awards chceme dosáhnout moderního pojetí formátu show s udílením cen a přehodnotit způsob interakce mezi televizní show a jejími hosty na jedné straně a diváky u televizorů i online na druhé straně. Díváme se na ni spíše jako na happening než jako studiovou show.“

Koncepce hlasování se bude odehrávat ve 4 fázích. Celý proces nejprve začíná veřejnou výzvou účinkujících v sociálních médiích k nominacím, kdy vyzvou svou komunitu k tomu, aby od 24. ledna do 2. února 2020 na webových stránkách ABOUT YOU Awards předkládala návrhy nominovaných osob. V druhé fázi vybere akademie ABOUT YOU Awards Academy* ze všech veřejných návrhů 3 nejlepší v každé kategorii podle dvou kritérií u nominovaných osob: „Jaké je poselství nominovaného?“ a „Je cíl nominovaného uskutečnitelný?“. 3 nejlepší nominované osoby budou zveřejněny v dubnu 2020. V dubnu 2020 mohou fanoušci a sledující hlasovat ve veřejném hlasování na webu www.aboutyou-awards.cz pro svou oblíbenou osobnost ze 3 nejlepších nominovaných.  Vítězové hlasování budou představeni 9. května 2020 v televizní show, kde budou přítomni i 3 nejlepší nominovaní.


Vyhlášení About You Awards v Německu. Zdroj: About You

About You Awards je konceptem, který funguje na německém trhu již od roku 2017. Od roku 2018 je soutěž také přenášena v televizi, loni pak přenos sledovalo 8 milionů diváků. V něčem jde o velmi chytrý koncept. E-shop About You se s pomocí své soutěže pasuje do role „experta na influencery“, se kterým je čest spolupracovat. Zpečeťuje to výpravnou show i jejím vysíláním na velké televizní stanici — tedy na území, které má pro mnoho influencerů stále svou auru výjimečnosti.

Nejrychleji rostoucí evropský e-shop s módou ABOUT YOU vstoupil na český trh v říjnu 2018. Během prvního roku své existence přijal obchod ABOUT YOU více než 1 milion objednávek a dosáhl povědomí o značce přes 85 procent. 

 

Kam dál?

Výše vzpomínaný vstup na český trh byl velkolepý mimo jiné i díky zapojení influencerů do počátečního šíření povědomí o značce. Vše ovšem v tu dobu zastínily logistické problémy e-shopu a špatná komunikace značky vůči nespokojeným zákazníkům. Přečtěte si o tom více v článku It's not ABOUT YOU, zákazníku.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.