Firmy.cz spouští nové firemní profily

1. 2. 2016 | redakce
Firmy.cz přináší dva typy firemních profilů - Seznam zdarma a Seznam naplno. Nový koncept Firmy.cz ještě výrazněji posiluje rozdíl mezi inzerujícími a neinzerujícími firmami a živnostníky. Aktivací profilu Seznam naplno získají podnikatelé a živnostníci reprezentativní profil s upoutávkami ve vyhledávání Seznam.cz, přednostní pozice a zvýraznění na Mapy.cz i v samotném katalogu Firmy.cz, možnost zveřejnit upoutávku na akční nabídky, profil bez odkazů na konkurenci, přesné statistiky návštěvnosti ze všech služeb Seznam.cz, kde se jejich profil zobrazí a další.

Firmy.cz spouští nové firemní profily

Seznam.cz startuje 1. února 2016 výrazné změny ve službě Firmy.cz. Zavádí dva typy firemních profilů - Seznam zdarma a Seznam naplno s řadou výhod pro inzerující firmy. Profily postupně sjednotí zobrazování živnostníků, podnikatelů i firem napříč službami Seznam.cz.

Mezi výhody pro inzerující firmy nově patří například možnost zařadit svůj profil do více kategorií, vkládat akční nabídky nebo být vidět na přednostních pozicích oblíbeného serveru Mapy.cz. Tým Firmy.cz také spustil test konkrétních firemních upoutávek na domovské stránce Seznam.cz, vylepšil hledání při nepřesné poloze uživatele a chystá další úpravy.

 

Velký řez službou byl proveden v roce 2014, kdy byla opuštěna cesta katalogu pro podnikatele s fixní částkou za uvedení. Profily začaly být zdarma, o pozice ve výsledcích hledání na Firmy.cz či v upoutávce přímo v Seznam.cz se ale začalo rozhodovat na základě každodenní aukce. „Firmy.cz jsou jediným internetovým firemním katalogem v České republice, jehož návštěvnost po úpravách roku 2014 stoupá. Denně jej dnes navštíví v průměru 250 tisíc reálných uživatelů," objasňuje, jaký měla změna modelu fungování dopad, produktový manažer Firmy.cz, Jiří Vrba, a představuje myšlenky, které stály za aktuálními změnami: Současnými změnami posouváme katalog směrem ke službě, která lidem rychle odbaví každou jejich potřebu. A to bez ohledu na to, zda člověk hledá přímo na službě Firmy.cz, Mapy.cz nebo v Seznam.cz Vyhledávání. Všechny důležité informace o firmě totiž najde přímo tam, kde je hledá.Změny se během letošního roku postupně projeví v řadě našich služeb, a lidem tak ušetříme čas.“

Nový koncept Firmy.cz ještě výrazněji posiluje rozdíl mezi inzerujícími a neinzerujícími firmami a živnostníky. Každá firma má nově možnost si vybrat mezi dvěma typy profilů: Seznam zdarma a Seznam naplno. Aktivací profilu Seznam naplno získají podnikatelé a živnostníci reprezentativní profil s upoutávkami ve vyhledávání Seznam.cz, přednostní pozice a zvýraznění na Mapy.cz i v samotném katalogu Firmy.cz, možnost zveřejnit upoutávku na akční nabídky, profil bez odkazů na konkurenci, přesné statistiky návštěvnosti ze všech služeb Seznam.cz, kde se jejich profil zobrazí, a spoustu dalších výhod.

Výhody profilu Seznam naplno budou spuštěny v další fázi úprav v březnu 2016. Změnou, která je však lidem viditelná již dnes, je omezení počtu kategorií, do kterých se mohou zařadit firmy s profilem Seznam zdarma. Podle Jiřího Vrby „Seznam.cz vychází touto změnou vstříc požadavku podnikatelů, firem i živnostníků, kteří na službě inzerují, a právem tak požadují vyšší výkon na úkor konkurence. Zároveň dojde u neinzerujících firem k omezení počtu kontaktů, což umožní častější automatizované ověření kontaktů a výrazně zkvalitní poskytované informace“.

Firmy využívající Seznam naplno určitě ocení i novinku, která může mít zásadní vliv na rozvoj jejich obchodu. S dnešním spuštěním změn totiž začínáme v testovacím provozu doporučovat konkrétní firmy v boxíku přímo na domovské stránce Seznam.cz. „Chceme postupně vyzkoušet doporučování podle různých specifik od lokality, času, hledaných dotazů, přes počasí po aktuální trendy. Nejnavštěvovanější česká internetová stránka, na kterou každý den zavítá v průměru 2,7 milionu reálných uživatelů, tak bude lidem nabízet konkrétní firmy, které se jim mohou právě hodit,“ vysvětluje Jiří Vrba.

Firmy.cz s dnešní proměnou potvrzují směr společnosti Seznam.cz, která začíná intenzivně propojovat své služby. Svědčí o tom i nově sestavený tým v čele s Martinem Fuksem, který je současně manažerem týmu Mapy.cz. „Zobrazení firemního profilu upravíme tak, aby byl jednotný napříč všemi službami Seznam.cz. Výrazně zlepšíme práci s mapou a samotné Firmy.cz propojíme se službami Mapy.cz a vyhledáváním Seznam.cz do takové míry, že se firemní profily stanou jedním z hlavních míst, odkud budou firmám přicházet potenciální zákazníci. V průběhu března počítáme s prvním zjednodušením adminu pro správu firemních profilů a ve výsledcích výrazně upřednostníme profily Seznam naplno. Ty pro nás budou zárukou kvalitně doručeného kontaktu,“ doplňuje Martin Fuks, manažer produktových týmů Mapy.cz a Firmy.cz.

Zdroj: Seznam Blog

Štítky dokumentu: E-Commerce

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: