Ekonomika Second Lifu v krizi překvapivě rostla

27. 1. 2010 | RaTP
Second Life, virtuální svět, který byl kdysi označován za sociální síť budoucnosti, bývá v posledních měsících naopak pravidelně zatracován a pohřbíván. O to větším překvapením je zjištění, že v roce 2009 došlo k výraznému nárůstu objemu transakcí za virtuální zboží. Jen pro porovnání - v roce 2007 se v rámci Second Lifu celkově obchodovalo s artikly v hodnotě 333 milionů dolarů, o rok později se jednalo o zbží za 344 milionů, v roce 2009 pak o 567 milionů dolarů.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.secondlife.com

Second Life, virtuální svět, který byl kdysi označován za sociální síť budoucnosti, bývá v posledních měsících naopak pravidelně zatracován a pohřbíván. O to větším překvapením je zjištění, že v roce 2009 došlo k výraznému nárůstu objemu transakcí za virtuální zboží. Jen pro porovnání - v roce 2007 se v rámci Second Lifu celkově obchodovalo s artikly v hodnotě 333 milionů dolarů, o rok později se jednalo o zbží za 344 milionů, v roce 2009 pak o 567 milionů dolarů. Navíc se nejedná o transakce, které by vznikly akvizicemi nových uživatelů (meziroční nárůst 2008 - 2009 činí pouhých 15%).
Potvrzuje se tak domněnka, že "virtuální ekonomiky", byť pracují s přepočtem virtuálních peněz na skutečné, nebývají závislé na globální ekonomice. Obchodování s virtuální měnou se tak paradoxně posílilo i ve chvíli, kdy je globální ekonomika v krizi.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: