Instagram přináší Direct zprávy na web

16. 1. 2020 | Petr Michl
O tomto se mnoha community manažerům zdálo. Direct Messages půjde vyřizovat přes plnohodnotnou klávesnici na počítači.

Pro mnoho uživatelů bylo toto dlouho zbožným přáním a teď se zdá, že je to realita: Direct Messages (DMs) se chystají i na desktop. Od včera jsou dostupné malému vzorku globálních uživatelů i z webové aplikace Instagramu.

Obzvláště pro značky, jejich community managery, ale i pro tvůrce, kteří si píší s fanoušky ve velkém, může být komunikace přes přímé zprávy dosud dostupná pouze v mobilních aplikacích Instagramu obtížná.

Instagram potvrdil The Verge, že jde zatím o test, ovšem ten, který jde očekávaným směrem. Brzy by prý měl být DMs dostupné na webu pro všechny uživatele. Funkčnost by neměla být proti aplikaci nijak omezená. Uživatelé budou schopni vytvářet zprávy pro skupiny uživatelů i udržovat konverzaci jeden na jednoho. Zprávy půjde lajkovat dvojím poklikáním, je možné také přidávat do konverzace fotografie z vašeho počítače.

Možným bezpečnostním rizikem ovšem je, že na rozdíl od konverzací v aplikacích nebude přenos dat plně zašifrovaný. Věříme i tak, že tato novinka mnohé potěší. Odpovídání desítkám nebo stovkám lidí přes telefon může být totiž přesně ta situace, kdy se vám hodí plnohodnotná klávesnice.

Zdroj: The Verge, WERSM

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.