Evropská komise vyšetřuje spor mezi Samsungem a Applem

7. 11. 2011 | BoB
Do sporu mezi společnostmi Samsung a Apple se vložila Evropská komise. Bude vyšetřovat zda firmy neporušily antimonopolní zákony Evropské unie.

Patentová válka mezi společnostmi Samsung a Apple prochází dalším vývojem. Evropská komise oznámila, že zahájila vyšetřování praktik jihokorejského Samsungu a technologické firmy Apple v záležitosti jejich patentového sporu. Ten trvá už od dubna letošního roku na území několika států.

Úředníci Evropské komise tak budou zjišťovat jestli společnosti neporušily antimonopolní zákony Evropské unie. Společnost Apple však ve svém prohlášení tvrdí, že se toto šetření týká pouze Samsungu.

Oběma firmám hrozí pokuta ve výši až deset procent jejich celosvětového obratu.

Apple podle společnosti Samsung porušuje patenty v oblasti bezdrátové komunikace, které jsou jejím duševním vlastnictvím. Naproti tomu americká firma žaluje korejského výrobce kvůli tabletu Galaxy Tab 10.1, protože se prý podobá jejich iPadu. Soud v Německu jej dokonce zakázal prodávat.

 

Zdroj: www.forbes.com, www.thenextweb.com

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.