Extraliga zaostala za NHL jen měsíc. Nabídne záběry z kamery v helmě hráče

6. 11. 2014 | Petr Michl

Před měsícem jsme psali o obsahové smlouvě uzavřené mezi nejlepší hokejovou soutěží NHL a výrobcem kamer GoPro. Česká hokejová extraliga není tentokrát příliš pozadu. Televizní přenosy zpestří pohled z kamery umístěné v helmě hráče.

Poprvé v české hokejové historii byla použita v 18. kole TELH během zápasu Třince s Libercem. Kamera zabudovaná v helmě snímá hru tak, jak ji bezprostředně vidí a zažívá hráč. Konkrétně ji nyní nosí největší bojovník extraligy a vedoucí muž statistiky Radegast index Lukáš Galvas. „Helmu se zabudovanou kamerou jsme důkladně testovali, takže jsem se stejně jako fanoušci těšil, až uvidím výsledek z ostrého zápasu,“  komentoval novinku Lukáš Galvas. Záběry z kamery si můžete prohlédnout ve videu níže.Kameru v helmě bude vždy pravidelně nosit Radegast index hráč měsíce. Záběry budou k vidění v České televizi, na oficiálních kanálech hokejové extraligy a také na Facebooku Radegast,“  uvedl Miroslav Peichl, marketingový manažer značky Radegast.

Dodáváme, že zpoždění mezi českým prostředím a Západem je v technologických inovacích i sportovním marketingu obvykle poměrně značné. Je příjemné vidět, když je v tomto případě skutečně minimální. V něčem je dokonce extaligová inovace napřed. V NHL nosí GoPro kamery jen vybraní rozhodčí a kamery nejsou přímo zabudovány v helmě.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: