Fashion Santa Claus z kanadského obchodního domu dobývá sociální média

15. 12. 2015 | Petr Michl
Na klín tohoto Santy si nechtějí sedat zdaleka jen děti.

 

Veřejný obraz Santa Clause je snad všude stejný, je to přitloustlý veselý chlapík v červeném úboru, který je rozvážný a tak trochu roztomilý. Najaté ztělesnění takovéhoto neškodného páprdy naleznete v předvánočním čase snad ve všech obchodních domech v anglosaském světě. V nákupním centru Yorkdale v kanadském Torontu se ovšem rozhodli jít netradiční cestou. Jejich Santa Claus má sice pořád dlouhý bílý plnovous, ale jinak je to de facto hipster.

Nemá rozhodně nadváhu a svou šlachovitou postavu rád obléká do barevných, ale vždy stylových sak a kabátů. Nikdo neříká, že rozdá dárky úplně všem dětem na světě, ale přesto se snaží pomoct alespoň některým.

Sice si ho nemůže přidat na seznam svých vánočních přání, ale vždy je připraven na selfie. Přijďte ho navštívit v nákupním centru mezi (obchody) Harry Rosen a Hudson Bay. Za každé selfie publikované v sociálních médiích s hashtagem #YorkdaleFashionSanta darujeme 1 dolar na (nadaci pro nemocné děti) SickKids Foundation..." píše se na stránkách Yorkdale, přičemž výše daru je omezena stropem 10 tisíc dolarů.Fashion Santou je ve skutečnosti model Paul Mason, který se pod stromečkem pohybuje například v botách od Gucciho a hedvábném blejzru od Salvatoreho Ferragama. Ač by se před ním mohla cítit většina návštěvníků obchodního domu silně „under-dressed", nic mu to neubírá na popularitě. Dokonce se dá říci, že na jeho klíně nechtějí sedět zdaleka jen děti. Mít vlastního Santu Clause je pro nákupní centra v anglosaském světě jen jedna ze sezónních povinností. Yorkdale ovšem ukázal, že odlišností si můžete i při naplnění jinak otrocké povinnosti vysloužit doslova světový věhlas. Doufám, že marketéři, kteří za tímto krokem stojí, dostanou bohaté vánoční prémie.

 Zdroje: Yorkdale, Time, Quartz

Štítky dokumentu: Formy PR

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: